European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

Ceļošana Eiropā

Pirms došanās ceļojumā izplāno to — izpēti atlaižu kartes, ceļvežus un ceļojumu portālus.

Ceļojumu portāli
Vietnē “Tava Eiropa” ir bagātīga informācija, kas noderēs, sākot plānot ceļojumu: kādi dokumenti vajadzīgi; kādas ir tavas pasažiera tiesības Eiropas Savienībā; ko drīksti ņemt līdzi ceļojumā; kā rīkoties ar naudu un kā ceļojumā gādāt par savu drošību.
 
Vietnē “Visit Europe” vari uzzināt, kādas transporta iespējas Eiropā pieejamas, piemēram, iepazīties ar dzelzceļa tīkliem, kruīzu piedāvājumiem un uzzināt, kādas aviosabiedrības tajā darbojas. Vari arī uzzināt, kādas ir vislabākās izklaides iespējas atkarībā no tavas gaumes (ballītes, kultūra, daba) un ar savu ceļojumu iepazīstināt citus, kā arī lasīt citu ceļotāju stāstus par ceļojumiem Eiropā. 
 
Vietne “Let's Go” ir ceļvedis, kuru rakstījuši tikai studenti, un tā domāta studentiem. Ceļvedim ir 53 gadus gara vēsture, un tas palīdzēs tev izplānot ceļojumu. Izpēti bezmaksas aplikācijas, piemēram, par tematiskiem pārgājieniem uz vietām, kas ir nomaļus no parastajām tūristu vietām un atrodas visskaistākajās Eiropas pilsētās.

Taupi ceļojot
Budžets ir jebkura ceļojuma ļoti svarīga daļa. Tāpēc tev patiks dzirdēt, ka ir kartītes, kuras ceļojumu padarīs lētāku. Sk. sarakstu turpinājumā.
•    European Youth Card: ja esi jaunāks par 30 gadiem, šī karte tev piedāvā 60 000 atlaižu. Meklē Eiropas kartē un atrodi atlaides kultūras pasākumiem, veikalos, transportam, sabiedriskajai ēdināšanai un nakstsmājām.
•    ISIC karte: ja esi students, tad šī daudzās valstīs atzītā karte tev visā pasaulē nodrošinās atlaides ceļošanai, muzejos un vietās, kuras parasti grib redzēt tūristi. Noskaidro, kur vari saņemt šo karti un kur tev piedāvās atlaides (ir apmēram 125 000 šādu vietu gandrīz 130 valstīs).
 
Ceļveži
Mūsdienās nav vajadzības vadāt līdzi smagu grāmatu. Daudzi ceļveži pieejami internetā, vienkārši izvēlies sev piemērotāko. Sk. sarakstu turpinājumā.
•    BUG backpackers’ guide: ja grasies doties mazbudžeta ceļojumā, droši vien gribēsi izpētīt transportu, galamērķus un hosteļus visā Eiropā, lai šo piedzīvojumu labāk izplānotu.
•    Lonely Planet: tu droši vien jau pazīsti šā ceļveža drukāto versiju. Izvēlies valsti, lai redzētu, kā tur nokļūt, kā pa to ceļot un ko apmeklēt.
•    Rough Guide: kopiena, kurā iesaistījušies ceļotāji no visas pasaules un kur par saviem piedzīvojumiem vari pastāstīt arī tu. 
•    World travel guide: tajā ir valstu un pilsētu ceļveži un apraksti par to, ko ir vērts redzēt un darīt, kā arī informācija par vietām, kur slēpot un doties kruīzā.

Published: Tue, 28/07/2015 - 14:47


Tweet Button: 

Related links


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!