Európai Ifjúsági Portál
Információk és lehetőségek az Európában élő fiatalok számára.

Kas ir brīva pārvietošanās Eiropas Savienībā?

Eiropas Savienība (ES) piedāvā plašas iespējas. Vari izvēlēties savai situācijai piemērotāko: studēt ārzemēs, strādāt, veikt brīvprātīgo darbu, iziet praksi vai piedalīties apmaiņas programmā.

ES piedāvā daudz dažādu iespēju pavadīt ilgāku vai īsāku periodu citā valstī, šīs iespējas atrodamas šeit, Eiropas Jaunatnes portālā.
 
Prakse
Prakse, iespējams, ir viens no labākajiem veidiem, kā iepazīt darba pasauli un līdz ar to arī gūt praktisku pieredzi un prasmes tavai turpmākajai karjerai. Vari pieteikties uz praksi, kas ir tavas arodizglītības sastāvdaļa, vai izvēlēties praksi tādās jomās kā zinātne un inovācija, kā arī daudzās citās, kas piedāvā daudz iespēju.
 
Brīvprātīgais darbs
Eiropā pieaug to jauniešu skaits, kuri grib veikt brīvprātīgo darbu. Vari viņiem pievienoties, izvēloties sev vispiemērotāko iespēju. Šādu darbu vari veikt internetā, īpašā nometnē vai piedaloties Eiropas Brīvprātīgajā darbā.
 
Darbs
Kaut arī Eiropā ir liels bezdarbs, tu joprojām vari meklēt darbu ārzemēs. Tas nenozīmē, ka darbam ārzemēs noteikti jābūt pastāvīgam; ir arī tāda iespēja, kā strādāt neilgu laiku, piemēram, vari strādāt par auklīti ģimenē vai brīvdienu laikā darīt kādus sezonas darbus. Lai ko tu arī nebūtu izvēlējies, pirms došanās ceļā ir ļoti ieteicams uzzināt, kādas ir tavas ar darbu saistītās tiesības.
 
Studijas
Studiju periods citā valstī var ne tikai uzlabot tavu izglītību un paplašināt redzesloku, bet pamatīgi stimulēt savu karjeru. Mācībām citā valstī ne vienmēr jānotiek klasē, ir arī citi veidi, kā mācīties.
 
Ārpus Eiropas
Tev ir iespējas arī ārpus Eiropas. Vari doties uz citiem pasaules reģioniem mākslinieku apmaiņas programmā, kā praktikants, brīvprātīgais vai jauniešu apmaiņas programmas dalībnieks.
 
Vēl neesi izlēmis?
Lai ietaupītu laiku, organizācijas  “Eurodesk”  vietnē meklē visas ES piedāvātās iespējas, kurām jāpiesakās nākamo divu mēnešu laikā.
 
Ja tev patīk sociālie mediji, vari sekot “Eurodesk” profilam “Facebook” un “Twitter”, tur regulāri tiek ievietota jaunākā informācija par jauniešu iespējām.

 

Közzétéve: k., 28/07/2015 - 13:58


Tweet Button: 

Kapcsolódó linkek


Info for young people in the western balkans

Szakértői segítségre vagy tanácsra van szükséged?

Fordulj hozzánk!