Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Žaidžiame „Mario“: kas padeda jauniems žmonėms priimti sprendimus?

2015 m. lapkričio 30 d. Vilniuje vyksta Struktūrinio dialogo konferencija, skirta pristatyti struktūrinio dialogo IV ciklo pasiektiems rezultatams ir apžvelgti jaunimo įgalinimo formų situaciją Lietuvoje.

Lietuvos jaunimo įgalinimas yra pakankamai aktuali tema praktiniu požiūriu. Atlikti tyrimai rodo, kad jaunimas sąlyginai pasyviai įsitraukia į politinį, socialinį bei ekonominį dalyvavimą̨. Siekiant palaikyti jaunų žmonių integraciją į visuomenę, ilgą laiką buvo kuriamos prevencinės, galimomis rizikomis pagrįstos jaunimo programos ir pavienės iniciatyvos, kurių tikslas – aktyvus jaunų žmonių dalyvavimas visuomeniniame gyvenime. Eurodesk Lietuva programos vadovė Agnė Graikšaitė teigia, kad kalbant apie jaunimo įgalinimą svarbu nepamiršti, jog būtina ugdyti jaunų žmonių gebėjimus kritiškai vertinti aplinką ir atsirinkti tinkamą informaciją. Tuomet aktyvus įsitraukimas į sprendimų – tiek asmeninių, tiek visuomeninių – priėmimą taps labiau suprantamas patiems jauniems žmonėms:

 

„Atsimenate vieną pirmųjų ir populiariausių videožaidimų „Mario“? Šiame žaidime Mario keliauja per savo pasaulio lygius, renka galias, kovoja su priešininkais ir siekia išgelbėti savo pasaulį. Ar nepanašus scenarijus nutinka, kai bandome atrasti atsakymus į mums kylančius klausimus? Dažnai tenka įveikti ne vieną kliūtį ir atrasti super galių – kantrybės, nuolankumo ir pastangų suprasti, ką mums sako – kol pavyksta pasiekti savo tikslą: atrasti teisingą, tinkamą ir mūsų poreikius atitinkančią informaciją. Jaunam žmogui per trumpą laiką tenka priimti gyvenimą keičiančius sprendimus, tad lengva pasimesti informacijos gausoje. Jaunimo informavimas nukreipia tinkama linkme ir skatina patiems priimti sprendimus bei tvirtai žengti į gyvenimą – tapti aktyviais piliečiais, laimingais dėl savo studijų pasirinkimo studentais, mylimą darbą dirbančiais darbuotojais ar darbdaviais, atsakingais tėvais, prasmingai laisvalaikį leidžiančiais ir savo bendruomenę puoselėjančiais žmonėmis.“

 

Struktūrinis dialogas – tai procesas, kuomet vyksta jaunimo ir sprendimų priėmėjų diskusijos įvairiomis temomis. Diskutuojančios pusės bendradarbiauja siekdamos bendros jaunimo politikos vykdymo tiek nacionaliniu, tiek ES lygmeniu. Daugiau informacijos apie struktūrinį dialogą galima rasti čia.

Paskelbta: P, 30/11/2015 - 12:31


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!