Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Draugiškas internetas

Jauni žmonės elektroninėje erdvėje praleidžia daug laiko – naudodamiesi kompiuteriu arba telefonu. Bet ar tikrai esi saugus, kai naršai internete?

 

Labai svarbu niekada nepamiršti, kad viskas, ką skelbi internete, tampa vieša visam laikui. Nei vaizdo siužetas, nei nuotrauka, nei tekstas, kurį paskelbei internete, jau niekada nebebus tik tavo. Skelbti kokią nors asmeninę informaciją interneto dienoraštyje, socialinių tinklų paskyrose arba interneto forumuose gali būti pavojinga ir kas nors gali pasinaudoti galimybe tave išnaudoti. Todėl nedaryk ir nerašyk internete to, ko nedarytum realiame gyvenime, ir skelbk dalykus tik tuomet, jei neturi nieko prieš, kad žmonės juos matytų ir žinotų, jog tai paskelbei tu.

 

Savigyna internete

Tinklas Ins@fe pateikia keletą pagrindinių taisyklių ir patarimų, kaip saugiai naudotis internetu: žaisti žaidimus, dalyvauti pokalbiuose ir tiesiog gerai leisti laiką. Patarimų gali gauti ir savo šalies informacijos centre.

Jei žinių apie saugų internetą norėtum įgyti žaisdamas, Europos Tarybos žaidimas Through the Wild Web Wood  („Kelionė per laukinį žiniatinklio mišką“) – kaip tik tau.

 

Dalinkis informacija ne tik internete

Parsisiųsk Europos Komisijos knygelę Valdyk savo asmens duomenis ir mokykloje arba savo bendruomenėje skatink draugus ir šeimos narius saugiau naudotis internetu.

Dátum uverejnenia: štv., 16/05/2013 - 13:24


Tweet Button: 

Súvisiace odkazy


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!