Portale Europeo per i Giovani
Informazioni e opportunità per i giovani in Europa.

Kova su ŽIV

Apskaičiuota, kad 2011 m. pabaigoje Europos regione buvo maždaug 2,3 milijono ŽIV užsikrėtusių žmonių. Kaip gali padėti kovoti su šiuo virusu?

 

Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) pažeidžia imuninę sistemą ir sumenkina kūno gebėjimą kovoti su ligas sukeliančiais virusais, bakterijomis ir grybeliais. Jei infekcija nėra diagnozuojama ir gydoma, imuninė sistema palaipsniui silpsta ir išsivysto įgytas imunodeficito sindromas (AIDS) – lėtinė, gyvybei pavojinga liga. ŽIV galima užsikrėsti lytinių santykiu metu ar per kraują, motina gali jį perduoti vaikui.

 

Pasaulinė AIDS diena

Kiekvienų metų gruodžio 1-ąją – Pasaulinę AIDS dieną – žmonės visame pasaulyje skleidžia informaciją apie ŽIV ir AIDS ir rodo savo solidarumą su užsikrėtusiais žmonėmis. Tai puiki proga ugdyti sąmoningumą ir skatinti pažangą ŽIV ir AIDS prevencijos, gydymo ir ligonių slaugymo srityje. 2011–2015 m. Pasaulinės AIDS dienos tema – „Tikslas – nulis. Nulis naujų užsikrėtusiųjų ŽIV. Nulis diskriminuojamųjų. Nulis mirusiųjų nuo AIDS“.

Tačiau Pasaulinę AIDS dieną gali remti visus metus, t. y. visus metus kovoti su ŽIV: rinkti informaciją apie šį virusą ir naudoti savo žinias tam, kad apsisaugotum pats ir apsaugotum kitus. Svetainėje worldaidsday.org rasi daugybę idėjų, ką galėtum daryti.

 

Tavo projekto finansavimas

MTV fondas Staying Alive („Išlikti gyviems“) remia jaunų žmonių projektus, kuriais siekiama novatoriškiausiais būdais kovoti su ŽIV vietos bendruomenėse.

Naujas kvietimas teikti paraiškas turėtų būti paskelbtas 2013 m. viduryje.

 

Ieškok informacijos

Pasaulinė jaunimo ŽIV ir AIDS koalicija (angl. Global Youth Coalition on HIV/AIDS (GYCA)) savo nariams siūlo nemokamus mėnesio trukmės e. kursus projektų valdymo, politinės paramos, finansavimo paraiškų rašymo bei lėšų ieškojimo ir pasirengimo tarptautinei AIDS konferencijai temomis.

Paprastai mokymo kursai vyksta kartą per mėnesį, juose dalyvauja 20 – 25 žmonės, atrinkti atsižvelgiant į jų patirtį ŽIV ir AIDS srityje ir į pasiryžimą perduoti įgytus įgūdžius savo bendraminčiams, geografinę buvimo vietą ir lytį. Per atranką pirmenybė teikiama ŽIV užsikrėtusiems ir (arba) visuomenės užribio grupėms priklausantiems jaunuoliams. Jei šie e. kursai tave domina, turėtum pasidomėti jų tvarkaraščiu.

Pubblicato: gio, 16/05/2013 - 13:12


Tweet Button: 

Link correlati


Info for young people in the western balkans

Hai bisogno di aiuto o consulenza da parte di un esperto?

Chiedilo a noi!