Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Sveikiau maitinkis, kad geriau jaustumeisi

Sveikai maitintis nereiškia laikytis dietos. Sveika mityba – tai geri įpročiai, padedantys sveikai gyventi. Norėtum kelių patarimų?

 

Europos maisto informacijos taryba yra parengusi 10 patarimų, kaip sveikai maitintis.

1.       Valgyk įvairų maistą.

2.       Tavo mitybos pagrindas turi būti daug angliavandenių turintys maisto produktai.

3.       Mėgaukis vaisiais ir daržovėmis.

4.       Pasirūpink, kad tavo svoris būtų tinkamas ir kad gerai jaustumeisi.

5.       Valgyk ne per dideles porcijas. Jei valgai per daug, sumažink kai kurių maisto produktų kiekį, bet neatsisakyk jų visai.

6.       Valgyk reguliariai.

7.       Gerk daug vandens

8.       Judėk.

9.      Keisti mitybos įpročius pradėk tuojau pat, tačiau daryk tai palaipsniui.

10.    Atmink, kad svarbiausia – nepulti į kraštutinumus.

Europos jaunimas ir aplinka (angl. Youth and Environment Europe (YEE)) – Europos jaunimo organizacijų, remiančių gamtos tyrimus arba besirūpinančių aplinkos apsauga, platforma – pateikia pavyzdžių, kaip sveikiau maitintis ir tuo pačiu metu teigiamai veikti aplinką.

 

Mokykitės žaisdami

Ką turėčiau valgyti? Kokius pratimus atlikti? Ką turėčiau žinoti, kad būčiau sveikas ir tvirtas? Atsakymus į šiuos klausimus gali rasti žaisdamas žaidimą Playnormous. Ir nesvarbu, ar esi vaikas, mama, tėvas, mokytojas ar sveikatos srities tyrimus atliekantis mokslininkas. Ši pramoga turėtų patikti visiems!

Žinai, kad gerti pieną sveika, tačiau kiek iš tiesų turi apie jį žinių? Pasitikrink savo žinias dalyvaudamas viktorinoje Pienas – jėga!, parengtoje pagal ES pieno tiekimo mokykloms programą. Viktorinos klausimai ne tik apie pieną, bet ir apie jogurtą, sūrį, pasukas ir kitus pieno produktus, kuriuos svarbu vartoti, kad mityba būtų sveika ir subalansuota.

 

Pagrindinė informacija

Atlikus tyrimą pagal ES projektą HELENA (angl. Healthy Lifestyle in Europe by Nutrition in Adolescents) prieita prie išvados, kad jaunuoliai suvokia, kaip svarbu sveikai maitintis, ir žino, kad ne visada valgo taip sveikai, kaip reikėtų, tačiau laikytis sveikos mitybos principų jiems sunku.