Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Būk sveikas, būk savimi! ES ir jaunimo sveikata

ES veikla jaunimo sveikatos srityje siekiama padėti tavo šalies vyriausybei, NVO ir kitiems dalyviams imtis veiksmų pagerinti tavo ir tavo draugų sveikatą. Tačiau ir pats turi atsakingai rinktis gyvenimo būdą.

 

ES dėmesys jaunimo sveikatai – svarbus ES sveikatos strategijos elementas. Kodėl nepadėjus jos įgyvendinti? Pasirūpinti savo sveikata geriausiai gali tu pats!

ES jaunimo sveikatos iniciatyva

2008 m. ES Taryba  priėmė rezoliuciją dėl jaunimo sveikatos ir gerovės, kuria atkreipė dėmesį, kaip svarbu rūpintis Europos jaunimo sveikata ir gerove.

 

2009 m. Europos Komisija paskelbė Jaunimo sveikatos iniciatyvą, kurios pagrindinis tikslas – įtraukti jaunimą į sprendimų dėl jo sveikatos priėmimo procesą ir paraginti suinteresuotąsias šalis įsipareigoti gerinti jaunimo sveikatą. Su Europos jaunimo forumu surengtoje konferencijoje „Būk sveikas, būk savimi!“ parengtos jaunimo sveikatos puoselėjimo gairės, kuriose numatomi jaunimo sveikatos gerinimo veiksmai.

 

ES jaunimo sveikatos puoselėjimo veikla

Komisijos veikla jaunimo sveikatos srityje labai įvairi, o akivaizdžią jos naudą gali matyti šiose trijose srityse:

ES sveikatos portalo skyriuje „Jauni žmonės“ rasi informacijos apie tau svarbius sveikatos klausimus ir veiklą Europoje ir kitose pasaulio vietose bei apie ES visuomenės sveikatos programas;

ES sveikatos draudimo kortelė padės sutaupyti laiko ir pinigų ir išvengti didelių rūpesčių, jei susirgsi arba susižeisi užsienyje;

Pasaulio sveikatos organizacijos Europos padalinio Vaikų ir paauglių sveikatos skyrius įspėja jaunimą apie alkoholio, narkotikų ir tabako vartojimo, nesaugių lytinių santykių keliamus pavojus, smurto ir sužalojimų grėsmę.

 

ES požiūris į jaunimo sveikatą

Daugelio sveikatos problemų, kurių dabartiniai jaunuoliai patirs suaugę, pvz., širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, insulto, vėžio, psichikos sutrikimų, šaknys glūdi vaikystėje ir paauglystėje. Todėl sveikatą reikėtų suprasti plačiąja prasme, atsižvelgiant į PSO pateiktą sveikatos apibrėžtį: „Sveikata yra ne tik ligos nebuvimas, bet ir visapusiškai gera fizinė, psichologinė ir socialinė savijauta“.

ES jaunimo sveikatos sąvoka apima ir fizinį pajėgumą, psichologinę pusiausvyrą, socialinius santykius ir aplinkos teikiamas galimybes (pavyzdžiui, galimybes gauti naujos informacijos ir išsiugdyti naujų įgūdžių, užsiimti laisvalaikio veikla).

Opublikowane: czw., 16/05/2013 - 12:27


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie