Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Tausus apsipirkimas – tavo, kaip vartotojo, sprendimai svarbūs

Tam, kad išgyventum, naudojiesi gamtiniais mūsų planetos ištekliais, bet jei ir toliau tai darysi taip, kaip iki šiol, jie gali išsekti greičiau nei būtų galima numanyti. Turi pabusti ir apsidairyti.

Laikas pokyčiams

Dėl mūsų švaistūniško vartojimo senka Žemės ištekliai ir kyla grėsmė būsimų kartų gerovei. Jei tai tęsis ir toliau, 2050 m. mums reikės antros tokios planetos išteklių, kad galėtume patenkinti paklausą!

Tačiau tokią padėtį galime pakeisti, jeigu pakeisime savo įpročius ir pradėsime vartoti tausiai.

Padaryti daugiau, naudojant mažiau

Laikas permąstyti savo įpročius, labiau pasidomėti, iš kur atkeliauja produktai ir kaip jie pagaminti, stengtis jų nešvaistyti, rinktis tai, kas tausiau, atidžiau skaityti etiketes, produktus ar medžiagas panaudoti dar kartą arba juos perdirbti ir mažiau alinti gamtą.

Būkime sąmoningesni: nuo mažų dalykų prasideda dideli

 Svetainė Būkime sąmoningesni skirta tiems, kas nori gyventi visavertį gyvenimą neniokodami gamtos. Susipažink su patarimais, kaip nedaug, bet išmintingai gali pakeisti savo kasdieninius įpročius, ir sužinok, kaip tavo sprendimai keičia tavo asmeninę ir viso pasaulio gerovę. Būti sąmoningesniam – tai būti dėmesingesniam.

 

Vien Europoje vienam asmeniui sunaudojama 16 tonų įvairiausių medžiagų. Iš jų 6 tonos tampa atliekomis ir pusė jų vis dar išmetama į sąvartynus. Svetainėje „Būkime sąmoningesni“ taip pat sužinome, kad kiekvienas išmetame 180 kg maisto produktų, kuriuos dar galima vartoti.

 

ES ekologinis ženklas

ES ekologiniu ženklu ženklinami mažo poveikio aplinkai produktai. Žvalgykis šio ženklo parduotuvėse, prekybos centrų lentynose, stovyklavietėse ar rezervuodami nakvynės vietą. E. kataloge kiekvienoje šalyje rasi tūkstančius ES ekologiniu ženklu paženklintų produktų.