Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Ar didelis tavo vandens pėdsakas?

Tavo vandens pėdsakas – tai visas gėlo vandens kiekis, kurio reikia tavo vartojamiems produktams pagaminti ir paslaugoms, kuriomis naudojiesi, suteikti.

Daiktams, kuriuos vartojame ar kuriais naudojamės kasdien, pagaminti reikia vandens. Pavyzdžiui, norint gauti kilogramą mėsos, reikia apie 16 000 litrų vandens. Paprastiems medvilniniams marškinėliams pasiūti reikia iki 2500 litrų. Šių skaičių tavo sąskaitose už vandenį nėra, tokio kiekio turbūt nei išgeri, nei jauti, nei matai, bet jis sudaro didžiąją tavo vandens pėdsako dalį.

Water hidden in 1 t-shirt

Water hidden in 1 tee-shirt

Apskaičiuok savo vandens pėdsaką

Vandens pėdsako tinklo svetainėje apskaičiuok, kiek vandens sunaudoji.

Kodėl tai turėtų tau rūpėti?

Gėlo vandens nėra daug. Kai kuriose vietovėse jo nuolat trūksta ir kamuoja nesibaigianti sausra. Kad ši padėtis pasikeistų, turi mažinti savo vandens pėdsaką.

Pradėk!

Taupyk vandenį namie... užsuk čiaupą, kol valaisi dantis, mažiau vandens naudok sodui, nepilk į kanalizaciją vaistų, dažų ar kitų teršalų. Daugiau patarimų ir faktų svetainėje „Imagine all the Water“.

 

Pasaulinė vandens diena

Kasmet kovo 22 d. minima Tarptautinė pasaulinė vandens diena. Šia proga pabrėžiama gėlo vandens svarba ir skatinama tausiai naudoti jo išteklius. Visame pasaulyje ištisus metus vyksta šiai dienai skirtų renginių.

Paskelbta: K, 30/05/2013 - 15:30


Tweet Button: 

Susijusios nuorodos


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!