Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Stažuotės ES delegacijoje Jungtinėse Tautose

Dabar gali vienu metu dirbti ir Europos Sąjungai, ir Jungtinėms Tautoms, jeigu tapsi stažuotoju ES delegacijoje Jungtinėse Tautose, Niujorke. Sužinok kaip tai padaryti.

Europos Sąjunga Jungtinėse Tautose turi nuolatinės stebėtojos statusą. Jos delegacija prisideda praktiškai prie kiekvieno JT darbo aspekto: politikos rengimo, taikos atkūrimo, humanitarinės pagalbos ir kt.

 

Kokios yra stažuotojų pareigos?

Stažuotojai ES delegacijoje stebi JT institucijų – Saugumo Tarybos, Generalinės Asamblėjos ir įvairių jos komitetų, taip pat Ekonominės ir socialinės tarybos – darbą.

Dirbdami kartu su delegacijos pareigūnais jie rengia ataskaitas ir pranešimus Europos Komisijos būstinei Briuselyje ir jos delegacijoms visame pasaulyje.

 

Ar gali kandidatuoti?

Gali siūlyti savo kandidatūrą, jeigu:

  • esi ES pilietis;
  • esi išėjęs ne mažiau kaip 3 metų universitetinio lygio programą – pageidautina, kad tai būtų politikos mokslų, ekonomikos, plėtros studijų, aplinkos studijų, žmogaus teisių arba humanitarinės teisės programa;
  • laisvai kalbi angliškai;
  • turi visapusišką medicininių išlaidų draudimą ir draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, galiojančius JAV ir Kanadoje.

Deja, nebegali kandidatuoti, jeigu jau išėjai mokymus darbo vietoje arba dirbai kurioje nors ES institucijoje arba įstaigoje ilgiau nei 6 savaites.

 

Kaip teikti paraišką?

Užpildyk paraiškos formą ir išsiųsk ją stažuočių koordinatoriui. Paraiškos dokumentų rinkinyje turi būti užpildyta paraiškos forma, tavo gyvenimo aprašymas (CV), motyvacinis laiškas ir dabartinių arba ankstesnių dėstytojų ar darbdavių rekomendacijos.

 

Nepamiršk terminų!

Delegacija kasmet siūlo 3 savanoriškų 3–6 mėnesių trukmės stažuočių programas. Paraiškų teikimo terminai skelbiami interneto svetainėje „European Union @ United Nations“.

Paskelbta: K, 30/05/2013 - 14:46Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!