Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Savanoriavimas visame pasaulyje

Nori padėti ne tik Europos, bet ir tolimesnėse šalyse? Myli žmones ir trokšti pažinti naujų kultūrų? Šiose interneto svetainėse sužinosi, kiek daug yra galimybių dirbti savanorišką darbą visame pasaulyje.

 

Dirbdamas savanorišką darbą susipažinsi su naujais žmonėmis, kultūromis, įgysi naujų įgūdžių bei padėsi kitiems. Dirbant savanorišką darbą užsienyje įgyta tarptautinė patirtis gali atverti tau ir karjeros galimybių bet kurioje pasaulio vietoje.

 

Nuo ko pradėti?

Eurodesk: savanoriavimo galimybės jaunimui, daugiausia dėmesio skiriant judumui, švietimui, kultūrai ir kt. Galima savo kalba ieškoti projektų visoje Europoje!

Global Voluntary Development Association (Pasaulinė savanoriškoji vystymo asociacija): domitės gamtos išsaugojimu ir bendruomenės vystimusi? Norite leistis į nuotykingą kelionę ir turėti galimybę iš tiesų ką nors pakeisti?

Global Volunteers: trumpalaikio savanoriavimo galimybės ilgalaikiuose projektuose, skirtuose vaikų, kuriems gresia didžiausia rizika, gerovei didinti.

Global Volunteer Network (Pasaulinis savanorių tinklas): rūpinimasis našlaičiais Vietname, anglų kalbos mokymas Kosta Rikoje, kova su ŽIV ir AIDS Ruandoje arba biologinės įvairovės išsaugojimas Galapagų salose – galima rinktis iš daugybės projektų.

Volunteer Action Counts: suteikia savanoriams galimybę vieningai informuoti apie savo veiklą ir džiaugtis tuo, kas daroma. Susipažink su savanorių pasakojimais, dalinkis savo įspūdžiais.

World Heritage Volunteer: kartu su Jungtinėmis Tautomis stengiamasi išsaugoti pasaulio paveldo vietas. Trumpalaikiai projektai.

World Volunteer Web: naujienos, nuomonės ir informacijos šaltiniai savanoriams. Didelis organizacijų, siūlančių galimybių savanoriauti visame pasaulyje, sąrašas.

World Wide Helpers: daugybė informacijos apie nedidelių sąnaudų projektus, kuriuos vykdant tavo lėšos, laikas ir energija tiesiogiai skiriami tiems žmonėms, kuriems sieki padėti.

WWF Youth Volunteer Programme (Pasaulinio laukinės gamtos fondo jaunimo savanorių programa): Pasaulinis laukinės gamtos fondas Madagaskare, Paragvajuje, Peru, Fidžyje, Butane vykdo pasaulinę savanorišką gamtos išsaugojimo ir aplinkos projektų programą.

 

„Gal ir nebūsiu originali, bet vis tiek pasakysiu, kad gaunu daug daugiau nei atiduodu. Per tokį savanorišką darbą gali su vietos kultūra susipažinti taip, kaip niekada nepavyktų, jei keliautum kaip turistas. Gyveni su žmonėmis, užeini į jų namus, bendrauji su mokytojais. Suvoki, kad turi kažką bendra su tais žmonėmis, su kuriais dirbi. Tai išties taikos siekimas per teisingumą visame pasaulyje.“
Joan McGuinness, 10 kartų savanoriavusi įvairiose pasaulio vietose

 

Paskelbta: K, 23/05/2013 - 14:05


Susijusios nuorodos


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!