Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Kalbos apie vertybes, kurios padeda gyventi geriau

Ką esi girdėjęs apie programą „Connect to Escape“? Pagal šią programą kuriami tiesioginės transliacijos internete projektai, kurių metu nagrinėjamos įvairios temos.

„Žinau viską“  žurnalistė Patricija Babrauskaitė.

 

Užsienyje yra daug tokių programos laidų ciklų, tačiau Lietuvoje – tai pirmas kartas. O kuo gi Lietuva išsiskiria iš kitų valstybių būrio? Ar kada susimąstei pažvelgti į aktualijas bei gyvenimo prasmę, vertybes bei savęs pažinimą per religinę prizmę? Šiandien kalbame būtent apie tai!

 

Pažvelk į aktualijas kitaip

„Dėl „Connect to Escape“ sukurtų tiesioginių transliacijų internete diskusijos vyksta įvairiose valstybėse: daugiausiai rytinėje Europos dalyje, Balkanų srityje bei Anglijoje. Dažniausiai pasirenkama tematika diskusijoms yra apie įvairias aktualijas toje zonoje: žemės privatizacija ar euro įvedimas, tačiau mes, dirbantys lietuvių atstovybėje šiame projekte, nusprendėme pasirinkti kitą kelią ir pasigilinti į religinę sampratą visuomenėje – juk tiek nedaug tokio pobūdžio informacijos yra mūsų aplinkoje,“ – pasakoja laidų ciklo komunikacijos vadybininkė Karolina Rudžionytė.

 

Pasak laidos vedėjos Jurgitos Kregždaitės, lietuvių pasirinkta tema yra neeilinė, tačiau diskutuotina, nes kiekvienas turi laisvę rinktis ir formuoti savo įsitikinimus: „Dažnai religines nuostatas diktuoja kultūra, bet visi gali pasirinkti. Tačiau tai, kas nauja ir svetima visada psichologiškai kelia baimę ir nepasitikėjimą, o ypač mūsų valstybėje, kur neretai kitokios kultūros, tikėjimo ar išvaizdos žmonės susiduria su diskriminacija.“

 

Diskusija viešojoje erdvėje, K. Rudžionytės nuomone, parodo aktualijos svarbą bei yra inovatyvi forma švietimui, šiuo atveju religija. „Pati mūsų suformuluota tema „Dievai, kurie mus nuvylė“ skamba šiek tiek intriguojančiai ir dėl to užkabina, kelia konfliktą ir norą pažinti.“

 

Medijų pagalba galima pasiekti platesnę auditoriją

K. Rudžionytė teigia, kad galimybė stebėti tiesiogines transliacijas internetu kelia didelį susidomėjimą, nes neįpareigoja žmonių kažkur eiti ir tai užima mažiau laiko. Taip atsiranda galimybė pasiekti platesnę auditoriją. „Interaktyvios diskusijos, galimybė dalyvauti laidoje internetu yra žymiai patrauklesnė forma jaunam žmogui,“ – pritaria J. Kregždaitė.

 

Sunkus nevyriausybinių organizacijų iniciatyvų išpildymas

K. Rudžionytė taip pat pasakoja apie sunkias lėšų paieškas pirmųjų filmavimų ištekliams. „Ieškojau grimuotojos, tačiau buvo labai sudėtinga, nes visiškai neturėjome tam finansinių išteklių. Tai irgi buvo tikrai stresinė situacija, nes kai skambindamas prisistatai, jog atstovauji ne pelno siekiančiai organizacijai, kurios lėšos ir taip minimalios – nelabai kas ir nori „pasirašyti“ tokiam darbui. Galiausiai po ilgų paieškų pavyko surasti grimuotoją, tačiau ir tai tik vienam vakarui (nors transliacijos vyko tris dienas). Taigi, už jos darbą mes jai sumokėjome, tačiau vos ne iš asmeninių pinigų, bei pasiūlėme reklamą“.

 

Kaip laidų vedėja J. Kregždaitė sako, komanda šį projektą vykdo vedami entuziazmo, „grynai dėl pačios idėjos“. „Kompetencijos beveik nulis, operatoriai – visi žali. Buvo tik vienas, kuris yra turėjęs šiek tiek patirties. Režisieriaus vietoje sėdėjo nauja jauna mergina, kuri yra visiškai be patirties“, – pasakoja apie komandos užsidegimą ir norą komunikacijos vadybininkė K. Rudžionytė.

 

Pilną internetinio TV portalo programą rasi čia.

 

Tad, jei susidomėjai, būtinai sudalyvauk bent vienoje laidoje. Tereikia įsijungti transliacijų tinklalapį!

Paskelbta: A, 03/03/2015 - 11:44Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!