Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Ruošiesi kelionei? Keletas patarimų tau!

Nuotrauka U. Revinskaitės
Kad tavo kelionė užsienyje būtų saugi, smagi bei nekiltų nemalonių situacijų, žemiau pateikiami naudingi patarimai, kurie ne tik padės pasirengti kelionei, bet ir palengvins keliavimą.

Ką daryti, jei nutikus nelaimingam atsitikimui užsienyje tau reikalinga pagalba, tačiau nėra tavo šalies mbasados ar konsulato?


Užsienyje nutikus nelaimei turi teisę kreiptis į bet kurią kitos šalies ambasadą ar konsulatą. Ruošdamasis kelionei gali pasitikrinti, ar tavo kelionės vietoje yra tavo šalį atstovaujanti įstaiga: http://ec.europa.eu/consularprotection/ 

 

Ką daryti, jei keliaudamas užsienyje pasiklydau?


Kreipkis į policiją, taip pat gali skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112. Jei keliauji kartu su jaunesniu giminaičiu, dar prieš kelionę pasirūpink, kad jis žinotų, kaip elgtis, jei pasimestų. 

 

Kur kreiptis, jei turi problemų su oro linijomis, automobilio nuomos punktus, parduotuvėmis ir pan.?

Besirengdamas kelionei, išsiaiškink savo teises, kurios padėtų išvengti nemalonių situacijų atostogų metu. Visgi jeigu paslaugų teikėjas pažeidė tavo, kaip vartotojo teises, turėtum kreiptis į vartotojų teises ginančias institucijas. Lietuvoje vartotojų teises gina Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

 

Kokios garantijos suteikiamos, jei turi negalią?


Ruošiantis kelionei gali susipažinti su sąlygomis suteikiamoms neįgaliems keliautojams, keliaujant oro linijomis ar traukiniais. Jei keliausi automobiliu, neįgaliojo pažymėjimas suteiks teisę parkuoti automobilį neįgaliojo vietoje. 

 

Ką turėčiau žinoti, jei ruošiuosi keliauti ES su savo augintiniu?


Norėdamas keliauti su gyvūnais, turėtum vadovautis šalies, į kurią keliauji patvirtintais reikalavimais

 

Ar grįždamas iš atostogų galiu parsivežti maisto produktus: mėsą, sūrį ir pan.?


Keliaudamas Europos Sąjungos viduje be apribojimų gali gabenti gyvulinės kilmės produktus, tačiau grįždamas iš šalių nepriklausančių ES maisto produktų gabenti negali. 

 

Ką daryti, jei užsienyje man reikalinga medicininė pagalba?


Keliaudamas po ES, Šveicariją, Norvegiją, Lichtenšteiną ir Islandiją, nepamiršk Europos sveikatos draudimo kortelės. Ji užtikrina nemokamą būtinąją pirmąją pagalbą. Jei keliausi ne ES, patartina įsigyti tarptautinį medicininį draudimą.

Paskelbta: T, 28/05/2014 - 10:06


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!