Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Tarptautiniai jaunimo mainai Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje

2015 m. gegužės 2-8 d. Pasvalyje viešėjo jaunuoliai, atvykę iš Rumunijos, Vengrijos bei Latvijos.

Tarptautinio jaunimo mainų projekto tikslai – susipažinti su kitų tautų kultūromis, laužyti vyraujančius negatyvius stereotipus, supažindinti su jaunimo galimybėmis Europos Sąjungoje bei motyvuoti jaunimą veikti, imtis iniciatyvos. Projekto „Mes galime daugiau“, kurį finansavo Europos Komisijos programa Erasmus+, iniciatoriai – Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos 3a klasės mokinys Paulius Bukelis ir VU taikomosios matematikos 1 kurso studentė Aida Jankauskaitė. Paulius sakė: „Mus paskatino noras atrasti naujas veiklas, norėjome sau ir kitiems įrodyti, kad moksleiviai taip pat gali padaryti nemažus darbus ir mums tai pavyko!“

 

Projektą vykdė mokinių atstovybės narių ir savanorių komanda. Visos projekto veiklos buvo detaliai suplanuotos. Pirmąją dieną buvo sunkiausia, nes dalyviai nepažino vieni kitų. Po susipažinimo etapo visi apsilankė šventėje „Eugenijau, mes važiuojam!“. Svečiai buvo sužavėti, fotografavosi prie mašinų ir klausinėjo, kaip gimė ši šventė ir tapo tradicija. Vakare vaišinomės keturių tautų nacionaliniais patiekalais. Vengrai paruošė dviejų rūšių guliašą, rumunai – „mamalygą“ ir fetos sūrio pyragą, latviai – plaktos grietinėlės desertą, na, o lietuviai, aišku, pristatė cepelinus, kuriais mūsų svečiai liko sužavėti. Po nacionalinių patiekalų degustacijos vyko lietuvių liaudies šokių pamokos, kurias vedė mokytojas Sigitas Paliulis.

 

Kad svečiai daugiau sužinotų apie Pasvalį, vyko mišrių grupių orientacinės varžybos. Komandos pagal žemėlapius, turėjo atrasti nurodytas vietas ir atlikti užduotis. Po Pasvalį lakstantys užsieniečiai tikrai patraukė aplinkinių dėmesį, juolab, kad viena iš užduočių buvo nufotografuoti asmenukę su pasvaliečiu. Dalyviai grįžo į gimnaziją pilni gerų emocijų ir buvo apdovanoti prizais.

 

Projekto dalyviai viešėjo Vilniuje, „Europos namuose“. Ten vyko edukacinė pamoka apie Europos Sąjungos teikiamas galimybes jaunam žmogui. Visi užlipo į Gedimino pilį, pavaikščiojo po senaliestį, Bernardinų sodą. Mūsų sostinė visiems paliko labai gerą įspūdį, ypač didingoji Vilniaus katedra.

 

Viena diena buvo paskirta trumpametražių filmų kūrimui. Į gimnaziją atvyko keturi režisieriai, kurie papasakojo, ko reikia, kad filmas būtų kokybiškas. Sužinojome, kokių žmonių reikia filmuojant, kokį kelią reikia nueiti norint, kad filmas būtų tinkamas ir pan. Tie, kurie domisi kino kūrimu, pasisėmė daug patirties. Mišrios tarptautinės komandos sukūrė keturis filmukus stereotipų tema.

 

Projekto dalyviai aplankė Pumpėnų ir Vaškų gimnazijas. Jose šaunūs šeimininkai pristatė savo mokyklas, visi susipažino, padiskutavo apie Europos Sąjungą, pasimokė bendrą šokį. Joniškėlio gimnazijoje mokiniai pristatė filmuką apie savo mokyklą, diskutavo su buvusia europarlamentare Radvile Morkūnaite, daugiau sužinojo apie kitas kultūras dalyvaudami aktyvioje veikloje. dalyviai turėjo sukurti šokį, eilėraštį, dainą, vaidinimą pagal duotą temą. Komandinis darbas pavyko puikiai, nes visi buvo vieningi ir draugiški.

 

Kiekviena diena pasibaigdavo dalyvių vakarone Pasvalio kempinge. Paskutinę dieną užsieniečiai dalyvavo edukacinėje programoje Pasvalio krašto muziejuje, vėliau – šventėje gimnazijoje. Rumunai, latviai, vengrai bei lietuviai pristatė savo šalis, Vaškų, Joniškėlio ir Lėvens mokyklų mokiniai – pasirinktas Europos valstybes. Po renginio dalyviai ir žiūrovai Vytauto Didžiojo aikštėje šoko bendrą šokį.

 

Atsisveikinimo vakaras vyko Balsių malūne. Jo metu buvo demonstruojami filmukai, rašomi laiškai „sau ateityje“. Juose dalyviai minėjo, ko išmoko per tą savaitę, ko pasiilgs. Organizatoriai pažadėjo, jog dalyviai laiškus gaus kartu su Youthpass‘u (jaunimo pasas – tarptautinis jaunimo neformalaus ugdymo sertifikatas). Paskutines valandas dalyviai praleido visi drauge, nes jautėsi kaip viena didelė šeima ir kalbėjo, jog savaitės jiems buvo per mažai. Visą tą laiką netrūko gerų emocijų, nuoširdaus bendravimo. Visi džiaugėsi, kad daugiau sužinojo apie kitų šalių kultūrą, susirado naujų draugų.

 

Projektas pasibaigė, visi iškeliavo su geriausiais prisiminimais ir viltimi susitikti dar kartą. Be pagalbos šis projektas nebūtų pavykęs, todėl organizatoriai nori padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šio projekto: UAB „Saimeta“, parduotuvės „Samana“, UAB „Indritus“, svečių namų „Šilas“, UAB „Pas Rimą“, Pasvalio kempingo darbuotojams ir vadovams, Vaškų miestelio seniūnui Kęstučiui Jasėnui, Mindaugui Garalevičiui, Sigitui Paliuliui, Vaškų, Pumpėnų ir Joniškėlio gimnazijų vadovams, mokytojams ir mokiniams. Visiems, kurie tiki, kad jaunimas gali daugiau!

 

Kotryna Kraptavičiūtė ir Gabija Maziliauskaitė

Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokinės

Paskelbta: A, 02/06/2015 - 17:43


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!