Európai Ifjúsági Portál
Információk és lehetőségek az Európában élő fiatalok számára.

Studijos užsienyje pagal programą ERASMUS – patirtis, kurios nepamirši

Studijuodamas užsienyje pagal programą ERASMUS ne tik daug ko išmoksi, pagilinsi žinias apie kitos šalies kultūrą ir tobulėsi kaip asmenybė, bet ir padėsi būsimos savo karjeros pamatus.

 

Pagal ES programą ERASMUS gali 3–12 mėnesių studijuoti viename iš daugiau kaip 4 000 universitetų, esančių šioje programoje dalyvaujančiose Europos šalyse – jų yra per 30.

Siekiant tau padėti padengti kelionės ir gyvenimo užsienyje išlaidas, gali būti skirta ERASMUS stipendija, be to, nereikės mokėti mokesčio už mokslą universitete, į kurį vyksti.

 

Kurios šalys dalyvauja programoje ERASMUS?

Visos ES šalys, Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, Turkija, Kroatija ir  buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija.

 

Kas gali kandidatuoti?

Gali teikti savo kandidatūrą, jei:

-          esi ERASMUS aukštojo mokslo įstaigoje registruotas studentas,

-          baigei bent pirmą studijų, po kurių suteikiamas pripažintas mokslinis laipsnis, kursą.

 

Nuo ko pradėti?

-          Kreipkis į savo universiteto tarptautinių ryšių ir (arba) programos ERASMUS skyrių. Jame gausi informacijos apie konkrečias galimybes, atrankos procedūrą ir finansinę paramą.

-          Perskaityk ERASMUS studentų chartiją, kurioje nurodytos tavo teisės ir pareigos studijų užsienyje laikotarpiu.

 

„Tai neabejotinai buvo geriausi mano studijų metai. Pasinaudojau naujomis galimybėmis, kurių savo universitete neturėjau, ir susiradau daug puikių draugų. Studijų pagal programą ERASMUS metai privertė mane kitaip pažvelgti į pasaulį – nebeapsiriboju gimtąja šalimi ir net Europa.“

Ispanas Tomás Sánchezas Lópezas paskutinius magistrantūros studijų metus praleido Suomijoje (2002 m.).

 

Studijų pagal ERASMUS metai

Studijuodamas užsienyje daug laiko praleisi klausydamasis paskaitų ir stengdamasis perprasti skirtingą nuo tau įprastos studijų sistemą. Tačiau tiek pat svarbu ir susipažinti su kitais pagal programą ERASMUS besimokančiais studentais bei pasinerti į kitą kultūrą. Tai padaryti tau gali padėti ERASMUS studentų tinklas. Tereikia susirasti artimiausią skyrių ir paklausti, ką jie yra suplanavę.

 

Pabaigoje

Studijų užsienyje laikotarpio pabaigoje mokslo įstaiga, kurioje studijavai, turi išduoti tau ir įstaigai, iš kurios atvykai, akademinę pažymą, kurioje patvirtinama, kad įvykdei studijų sutartį, ir nurodyti tavo rezultatai.

Siunčiančioji mokslo įstaiga turi užtikrinti visapusišką akademinį tavo veiklos pagal studijų sutartį rezultatų pripažinimą naudodamasi ECTS kreditais.

Közzétéve: csü., 16/05/2013 - 15:47


Tweet Button: 

Kapcsolódó linkek


Info for young people in the western balkans

Szakértői segítségre vagy tanácsra van szükséged?

Fordulj hozzánk!