Európai Ifjúsági Portál
Információk és lehetőségek az Európában élő fiatalok számára.

Į mokyklą – užsienyje

Pasimokyk kurį laiką užsienyje. Žinoma, nuo mokyklos taip niekur nepabėgsi, bet susirasi naujų draugų, geriau išmoksi kalbą ir susipažinsi su nauja kultūra.

 

Eiti į mokyklą užsienyje – puiki galimybė įgyti įdomios asmeninės patirties ir gilinti žinias. Be to, paminėjęs šį faktą savo gyvenimo aprašyme, darysi gerą įspūdį.

 

Atskirų mokinių siuntimas į užsienį

Tai vienas iš populiariausių mokymosi užsienyje būdų, kai mokinys ten 3–12 mėnesių gyvena vietos gyventojų šeimoje ir lanko mokyklą.

Keliais žodžiais apie tai:

-       dauguma mokinių gyvena priimančiosiose šeimose. Kartais esama galimybės gyventi internatinėje mokykloje, tačiau paprastai tai kainuoja brangiau;

-       daugumai mainų programoje dalyvaujančių mokinių yra 15–18 metų;

-       tavo viešnagę gali padėti organizuoti specializuotos organizacijos ir asociacijos;

-       pradėti organizuoti viešnagę reikėtų iki jos likus ne mažiau kaip metams;

-       kainos ir už jas gaunamos paslaugos labai skiriasi. Dauguma atvejų visas išlaidas teks padengti tau ir tavo šeimai.

 

Grupių mainai

Mokyklų mainus, kai skirtingų šalių mokinių grupės aplanko viena kitą, paprastai rengia mokyklos partnerės arba besigiminiuojantys miestai. Dauguma tokių mainų yra gana trumpi – nuo vienos savaitės iki mėnesio.

 

Jei tave domina ši galimybė, tavo mokykloje arba vietos taryboje turėtum gauti informacijos, ar esama programų, kuriose galėtum dalyvauti. Jei tokių programų nėra, gali juos informuoti apie ES finansavimo galimybes, pavyzdžiui, ES programą „Comenius“ arba programą „Europa piliečiams“.

 

Be to, savo mokyklą turėtum informuoti iki viešnagės likus daug laiko, kad išsiaiškintum, ar už mokslą užsienyje gausi kreditų. Kai kurios mokyklos gali reikalauti, kad pakartotum tos pačios klasės kursą.

Közzétéve: csü., 16/05/2013 - 15:45


Tweet Button: 

Kapcsolódó linkek


Info for young people in the western balkans

Szakértői segítségre vagy tanácsra van szükséged?

Fordulj hozzánk!