Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Kaip atrodo gyvenimas Lietuvoje užsieniečio akimis

Apie užsieniečio gyvenimo ypatumus ir kasdienybę Lietuvoje pasakoja Sergio Osorio — pagal mainų programą metams atvykęs ir klaipėdiškių šeimoje gyvenantis vaikinas iš Meksikos.

„Žinau viską“ jaunoji žurnalistė Gabrielė Kazbaraitytė

 

Cepelinai, sniegas, šaltis ir nuostabi gamta. Kažką primena? Taip, aš irgi pagalvojau apie Lietuvą. Na, dar krepšinis, lietuvių antra religija. Maža šalis, mažai gyventojų, regis, visi vienas kitą pažįsta, o nuvažiuoti iš Klaipėdos į Vilnių nėra tiek daug, kad būtų neįveikiamas atstumas. Kartais atrodo, kad būtų lengviau emigruoti, nes čia viskas blogai: žmonės nemalonūs, per šalta — visur gerai, tik ne čia. Manau, kiekvienas bent kartą pagavo save taip mąstant. Bet ar tikrai viskas blogai? Apie užsieniečio gyvenimo ypatumus ir kasdienybę Lietuvoje pasakoja Sergio Osorio — pagal mainų programą metams atvykęs ir klaipėdiškių šeimoje gyvenantis vaikinas iš Meksikos. Šiuo metu Sergio mokosi vienuoliktoje klasėje ir lanko krepšinio būrelį. 

 

Pirmiausiai papasakok apie savo mainų programą ir kodėl pasirinkai būtent Lietuvą?

Tai „YFU“ programa. Nors ji mokama, man buvo pasiūlyta stipendija, todėl kaina tapo mažesnė. Aš galėjau pasirinkti beveik bet kurią pasaulio valstybę, tačiau Lietuva — krepšinio šalis, o aš dievinu šią sporto šaką, todėl pasirinkau būtent Lietuvą.

 

Smagu girdėti, kad tu žaidi krepšinį! Sakoma, kad lietuvių širdis priklauso šiai sporto šakai. Ką tu apie tai manai?

Taip, aš tai pastebėjau. Gražu, kai šeimos ar draugai susirenka kartu stebėti krepšinio, serga už savo šalį ir komandą. Meksikoje tas pats vyksta, kai prasideda futbolo čempionatai. Manau, kad tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas ir šeimoms, ir draugams.

 

Ką tavo bendraklasiai iš Meksikos žinojo apie Lietuvą prieš tau nusprendžiant čia atvykti?

Kai pasakiau savo draugams, kad išvykstu į Lietuvą, pirmiausiai jie turėjo pagalvoti apie auksą ir Rusiją, nors niekada nebuvo girdėję apie šią valstybę, tačiau esu įsitikinęs, kad kai grįšiu į Meksiką, jie jau žinos daugiau, nes papasakosiu apie Lietuvą ir patirtį, kadangi esu maloniai nustebintas.

 

Ko tikėjaisi iš Lietuvos prieš atvažiuodamas čia? Ar pasiteisino tavo lūkesčiai?

YFU programos vykdytojai mus perspėjo, kad per daug lūkesčių neturėtume, nes viskas gali būti visai kitaip: juk skirtingos kultūros bei valstybės. Taigi, kai aš atvažiavau čia, buvau nuoširdžiai nustebintas: Lietuva labai graži, mano šeima nuostabi, maistas skanus, o krepšinis — labai aukšto lygio.

 

Žinau, kad būsiu šiek tiek nemandagi, tačiau vis tiek noriu paklausti. Kas geriau — tacos ar cepelinai?

Geras klausimas. Aš mėgstu maistą iš abiejų virtuvių. Čia aš neturiu galimybės valgyti tacos, bet Meksikoje nėra tokio dalyko kaip cepelinai. Pastebėjau, kad persikrausčiau iš vienos geriausios pasaulio virtuvių į kitą, tik su skirtingais ingredientais. Meksikiečiai dievina tacos, tortilijas, chalupas, mole (čili pipirai, šokoladas ir riešutai). Turėtumei juos pabandyti!

 

O kaip tavo lietuviškoji šeima? Kokius kultūrinius skirtumus pastebi tarp lietuvių ir meksikiečių?

Mano šeima iš Lietuvos yra labai graži ir maloni, nebūčiau galėjęs rasti geresnės — jaučiuosi šeimos dalimi: su manimi viskuo dalijamasi, lyg aš iš tikrųjų būčiau šeimos narys. Jie pasitiki manimi taip pat, kaip ir aš jais, o mano „mama“ Lietuvoje gamina pasakiškai! Žinoma, skirtumų taip pat yra. Meksikoje mes esame įpratę eiti miegoti ir keltis anksti, pavyzdžiui, savaitgaliais keliamės apie septintą valandą ryte, todėl iš pradžių man būdavo šiek tiek keista, kad čia visai kitokie įpročiai. Taip pat sunku suvokti, kodėl vaikai ir namuose, ir mokyklose tiek daug laiko praleidžia prie kompiuterių bei telefonų.

 

Dažnai užsieniečiai sako, kad lietuviai — pikti ir nemandagūs žmonės. Ar jau spėjai susidurti su tuo?

Asmeniškai man lietuviai yra draugiški ir mandagūs, bet dažnai per daug susikoncentravę į darbus, kuriuos jie turi padaryti. Kartais visi būna pikti ar liūdni, bet juk tai normalu. Manau, kad viskas priklauso nuo tavo požiūrio į kiekvieną dieną ir to, kokią tą dieną nori matyti.

 

Kaip manai, ką užsieniečiai turėtų žinoti, prieš atvykdami į Lietuvą?

Labai geras klausimas. Jei nuoširdžiai, antras kartas, kai išgirdau apie Lietuvą, buvo tada, kai nusprendžiau čia atvykti. Įspėčiau apie klimatą, pasitikėjimą žmonėmis, patarčiau būti inteligentiškiems, maloniems ir taip pat nepamiršti šypsenos. Tai viskas, ko reikia.

Paskelbta: P, 06/10/2014 - 16:39


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!