European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

Išsakyk nuomonę Europos jaunimo parlamente

Europos jaunimo parlamentas skatina tave domėtis aktualijomis ir demokratiniu procesu, mąstyti savarankiškai ir imtis asmeninės iniciatyvos. Norėtum dalyvauti jo veikloje?

Sąlygos:

  •  tau 16 – 22 metai,
  • mokaisi Europoje,
  • esi atviras kitokioms nuomonėms, domiesi kitomis kultūromis ir nori susipažinti su naujais žmonėmis,
  • domiesi visuomenei svarbiais klausimais,
  • norėtum smagiai praleisti laiką.

Jei atitinki visas šias sąlygas, gali teikti savo kandidatūrą dalyvauti vienoje iš Europos jaunimo parlamento sesijų. Dėmesio! Kad galėtum dalyvauti tarptautinėse sesijose, privalai laimėti nacionalinį konkursą, kurį rengia nacionalinis komitetas. Tačiau regioninėms sesijoms dažnai taikoma paprasta paraiškų teikimo tvarka.

Kreipkis į savo nacionalinį komitetą ir sužinok, nuo ko pradėti.

Kaip Europos jaunimo parlamentas veikia?

Europos jaunimo parlamentas kasmet surengia tris tarptautines dešimt dienų trunkančias sesijas – kaskart vis kitoje Europos šalyje. Per kiekvieną sesiją delegatai suformuoja daugiataučius komitetus, kuriuose nagrinėjamos skirtingos temos, ir parengia rezoliuciją, kuri po to svarstoma generalinėje asamblėjoje.

 

„Patraukliausias Europos jaunimo parlamento aspektas – proga išsiugdyti įvairiausių gebėjimų: nuo diplomatijos, gebėjimo pasiekti bendrą sutarimą, retorikos ir vadovavimo iki tekstų rašymo, lėšų rinkimo ir projektų valdymo.“
M. Roberts, 27 metai, Jungtinė Karalystė, rizikos kapitalo valdymas.

 

Pagrindinė informacija

Europos jaunimo parlamentas – viena geriausių vietų Europos klausimais besidomintiems jauniems europiečiams įsitraukti į politines diskusijas ir pažinti naujas kultūras. Jo veikla rūpinasi Heinz-Schwarzkopf fondas „Jaunoji Europa“. Daugiau kaip 100 kasmet Europos jaunimo parlamento organizuojamų regioninių, nacionalinių ir tarptautinių renginių dalyvauja per 20 000 jaunuolių iš 35 šalių.

Published: Sun, 09/06/2013 - 11:40


Tweet Button: 

Related links


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!