Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

„Europos Sąjungos modelis“: pasirink vaidmenį

Ar nenorėtum pabūti Europos Parlamento nariu, ES Tarybos ministru, žurnalistu, lobistu ar vertėju žodžiu? Tapk imituojamo Europos Sąjungos teisės aktų priėmimo proceso dalyviu.

Europos Sąjungos modelis (MEU) – tai kasmet Strasbūre rengiamas ES sprendimų priėmimo ir politikos formavimo imitavimas.

Dalyviai imituoja Europos institucijų darbą Europos Parlamente ir aptaria du prieštaringus teisės aktų pasiūlymus, kuriuos iš tikrųjų parengė Europos Komisija. Europos Parlamento nariai ir ES Tarybos ministrai imituoja įprastą teisėkūros procedūrą, lobistai bando paveikti šias dvi institucijas, žurnalistai praneša apie diskusijų eigą, o vertėjai žodžiu atsakingi už debatų vertimą į savo gimtąją arba anglų kalbą.

 

Įsivaizduok, kad vieną savaitę kasryt pabundi žinodamas, jog priimi sprendimus, kuriais kuriama Europa. Įsivaizduok patogią kėdę Taryboje – net ne kėdę, o vietą, iš kurios atsiveria kvapą gniaužianti ateities perspektyva. Įsivaizduok ir apie 200 puikiai apsirengusių, protingų, mąslių žmonių, atsipalaiduojančių bare. Jų mintys apie ateitį, šią akimirką ir Europą neįtikėtinos. O geriau visai nieko neįsivaizduok, nes vis tiek būsi apstulbintas!“
Joanna Mikova (2011 m. ES Tarybos ministre buvusi dalyvė)

 

Kas gali dalyvauti?

18 – 26 metų jaunuoliai, gyvenantys kurioje nors ES šalyje, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje, Šveicarijoje, Turkijoje ar Kroatijoje.

Kandidatai turėtų domėtis Europos Sąjungos institucijų veikimu ir galėti aktyviai dalyvauti debatuose.

 

Kaip teikti paraišką?

Pasirink vieną iš penkių vaidmenų ir laikykis paraiškų teikimo tvarkos.

 

Terminai

2013 m. paraiškas projektui „Europos Sąjungos modelis“ galima teikti nuo 2012 m. gruodžio 15 d. iki 2013 m. vasario 11 d.

Mokomasis Europos Parlamentas

Taip pat gali dalyvauti Mokojame Europos Parlamente, kurio regionines ir nacionalines sesijas Lietuvoje bei tarptautines visoje Europoje rengia VšĮ „Europos namai“. Jau dabar ieškok artimiausios sesijos, registruokis ir suprask, kaip veikia Europos Parlamentas!

Paskelbta: S, 09/06/2013 - 11:38


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!