Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Užsieniečiai Kaune pasitelkė meną kovai su socialinėmis problemomis

Projektas „Art over problems“
Nors Lietuvą galima vadinti europietiška šalimi, deja, šių dienų įvykių fone, vis dar pasireiškia didelė diskriminacija tautinėms mažumoms, kurios išsiskiria savo kultūra ar religija.

Tokių įvykių sūkuryje ypač dažnai atsiduria Kauno miestas. Kebli situacija neramina ne tik politikus bei žurnalistus, bet ir jaunimą. Siekiant mažinti diskriminaciją prieš mažumas ir spręsti kitas opias socialines problemas, 2016 m. rugsėjo pabaigoje Kaune buvo įgyvendintas tarptautinis projektas „Menas vietoj problemų“ (angl. „Art Over Problems“). Šio projekto metu jauni žmonės, atvykę iš Turkijos, Italijos, Ispanijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Lietuvos diskutavo apie socialines problemas ir mokėsi jas spręsti pasitelkdami meną.

 

Užkliuvo neigiamas požiūris į pabėgėlius

 

Projekto metu užsieniečiai, sužinoję, jog Kaune knibždėte knibžda socialinių problemų – suskubo jas spręsti. Visų pirma, tarptautinis jaunimas atkreipė dėmesį į kauniečių neigiamą požiūrį į pabėgėlius. Įkvėpti tarptautinio šiuolaikinio meno festivalio „Kaunas mene 2016“, jauni žmonės iš Europos išlankstė gausybę popierinių balandžių, kuriais papuošė Kauno Ąžuolyno parką. Ant popierinių balandžių buvo surašytos tolerancijos ir taikos žinutės lietuvių ir anglų kalbomis, siekiant skatinti atkreipti praeivių dėmesį į tolerancijos svarbą. Tokia paprasta akcija tapo išraiškinga ir gražia meno forma ir žingsniu diskriminacijos mažinimo link.

 

Vienas akcijos organizatorių I. Malinauskas sako: „Kuomet žmonės jaučiasi saugūs ir gerbiami, natūralu, kad jie gali efektyviau dirbti mūsų valstybės labui, kurdami ne tik ekonominę naudą, bet ir dažnai didindami šalies laimės rodiklį. Į tai būtina atkreipti dėmesį.“

 

Nepraleido pro akis duobių ir šiukšlių mieste

 

Kita Kauno problema, į kurią užsieniečiai atkreipė dėmesį, be abejo, buvo duobės keliuose. Nors Kaunas tikrai gerina situaciją vairuotojams, jaunimas rado progą pasišaipyti iš nesibaigiančios duobių problemos mieste. Kurdami jie atskleidė, kas gali slėptis Kauno duobėse. Tokiu būdu siekiama atkreipti dar didesnį politikų dėmesį į šią opią problemą.

 

Jaunimui pro akis nepraslydo ir dideli šiukšlių kiekiai, kauniečių priklausomybė telefonams ir skurdas atokesnėse miesto vietose. Menininkų sprendimus šioms problemomis galite rasti mūsų galerijoje.

 

Vis tik užsieniečiams patiko Lietuva

 

Nepaisant visko „Art over Problems“ projekto dalyviai iš Europos liko sužavėti Lietuva. Tiek miesto kultūra, tiek kraštovaizdis jiems paliko didelį įspūdį. Jie turėjo progą pabendrauti ne tik su projekto dalyviais lietuviais, bet ir su vietiniais žmonėmis Kaune bei liko nustebinti jų anglų kalbos žiniomis, draugiškumu.

 

 „Aš myliu Lietuvą, tai be galo graži šalis. Čia oras labai šaltas, bet žmonės gali būti labai šilti. Apsilankau čia jau trečią kartą ir tikiuosi ne paskutinį, nes nuolat pasiilgstu šios šalies“, – sakė Mert iš Turkijos.

 

Tikimasi, kad projekto dalyviai ir jų sukurtas socialinės tematikos meno projektai skatins didesnį jaunimo domėjimąsi socialiniu menu, kuriuo bus atkreipiamas dėmesys į socialines problemas ne tik Kaune, bet ir svetur.
 

Teksto autorė Aleksandra Balinskaja, nuotraukų autorius Alvydas Opulskis

Paskelbta: K, 29/09/2016 - 13:28


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!