Evropski mladinski portal
Informacije in možnosti za mlade v Evropi.

Stažuotės Europos tinklų ir informacijos apsaugos agentūroje

Domina tinklų ir informacijos apsauga? Kodėl tau nepasistažavus Kretoje įsikūrusioje agentūroje ENISA? Jei tave atrinks, ten praleisi 3 – 5 mėnesius, įgysi praktinės patirties ir žinių apie kasdienį agentūros darbą.

 

Europos tinklų ir informacijos apsaugos agentūra (ENISA) rūpinasi kibernetinio saugumo klausimais Europos Sąjungoje ir valstybėse narėse. Jos tikslas – užtikrinti tinklų ir informacijos saugumą, kad veiktų mūsų kompiuteriai, mobilieji telefonai, bankininkystė bei internetas ir būtų plėtojama Europos skaitmeninė ekonomika.

 

Paraiškos teikimo sąlygos

Kad galėtum stažuotis ENISA, turi atitikti šias sąlygas:

  • būti neseniai universiteto diplomą gavęs arba ką tik naują profesinę karjerą pradėjęs jaunas absolventas, pageidautina, turėti kompiuterijos, matematikos arba fizikos diplomą;
  • būti ES šalies arba šalies kandidatės pilietis, nors tam tikras vietų skaičius numatytas ir ES nepriklausančių valstybių piliečiams;
  • labai gerai mokėti anglų ir kurią nors kitą ES kalbą.

Jei jau stažavaisi kurioje nors Europos institucijoje ar įstaigoje arba pasinaudojai darbo joje galimybe, negali teikti paraiškos stažuotis ENISA. Negali turėti jokių profesinių ryšių, kurie galėtų būti nesuderinami su stažuote, su trečiosiomis šalimis arba stažuotės metu dirbti kitą mokamą darbą.

 

Kaip teikti paraišką?

Turėtum nuolat tikrinti ENISA svetainėje pateikiamą informaciją apie laisvas darbo vietas, nes dėl siūlomų stažuočių skaičiaus kiekviename padalinyje sprendžiama kasmet. Jei rastum tau tinkančią stažuotės vietą, paraiškos formą turi pateikti elektroniniu būdu.

 

Stažuotojai gauna 700 eurų per mėnesį, padengiamos jų kelionės į Graikiją ir iš jos išlaidos.