Portal Europeu da Juventude
Informações e oportunidades para os jovens na Europa.

Ar tu – vienas iš 214 milijonų imigrantų?

Vienas iš 33 žmonių pasaulyje šiandien yra migrantas – šiais laikais gimtuosius kraštus palieka daugiau žmonių nei kada nors anksčiau per visą žmonijos istoriją.

Migracija yra pasaulinio masto reiškinys – apie 3,1 % pasaulio gyventojų (apie 214 mln.) gyvena ne savo gimtinėje. Migracijos srautus paprastai lemia ekonominės priežastys, nes žmonės ieško geresnio darbo ir gyvenimo, tačiau prie migracijos didėjimo prisidėjo ir globalizacija.

 

Persikėlimas į kitą ES šalį

Kadangi esi ES pilietis, turi teisę gyventi ir mokytis arba dirbti bet kurioje kitoje ES šalyje. Svetainėje „Tavo Europa“ sužinosi, kokios yra tavo teisės ir pareigos, ir rasi kitos naudingos informacijos.

 

Tarptautinė migrantų diena

Jungtinės Tautos gruodžio 18 dieną paskelbė Tarptautine migrantų diena, kad pažymėtų tą 1990 m. dieną, kai šioje organizacijoje buvo priimta Tarptautinė darbuotojų migrantų ir jų šeimos narių teisių apsaugos konvencija. Tokia diena paskelbta siekiant skleisti informaciją apie migrantų žmogaus teises ir pagrindines jų laisves, dalijantis patirtimi ir drauge rengiant migrantų teisių apsaugos kampanijas.

Interneto svetainėje „Radio 1812“ gali klausytis viso pasaulio radijo stočių laidų, kuriose išsakoma migrantų nuomonė.

 

Susijusios problemos

Daug migrantų ir jų šeimų nukenčia nuo įvairiausių žmogaus teisių pažeidimų. Neteisėta migracija tapo viena iš didžiausių mūsų laikų problemų, o prekyba žmonėmis kelia vis didesnį susirūpinimą visame pasaulyje.