Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Kova su rasizmu Europoje

Visame žemyne per daug žmonių, bendruomenių ir bendrijų vis dar patiria neteisybę ir atskirtį dėl rasizmo. Ką gali padaryti tu?

Diskriminaciją dėl rasinės arba etninės kilmės kas dieną patiria milijonai žmonių. Ši diskriminacija gali būti įvairi – pradedant pagrindinių lygybės principų nepripažinimu tam tikriems žmonėms ir baigiant etninės neapykantos kurstymu. Tačiau bet kuris iš mūsų gali daug prisidėti prie to, kad toks požiūris išnyktų – tereikia pasiryžti skleisti žinią!

 

Let's Fight Racism!

Futbolas prieš rasizmą

UEFA ir tinklas FARE (Futbolas prieš rasizmą Europoje) dirbdami drauge skleidžia žinią apie visišką bet kokio pobūdžio rasizmo ir diskriminacijos netoleravimą. Per FARE veiksmų savaites aistruoliai, klubai, etninės mažumos ir bendruomenės vieningai siekia, kad diskriminacija liktų praeityje.

Ar priklausytum Europos sirgalių klubui, futbolo klubui, etninių mažumų organizacijai arba kokiai nors nevyriausybinei organizacijai, gali prašyti nedidelės dotacijos savo paties renginiams per Veiksmų savaites. Taip pat gali parsisiųsdinti įvairių priemonių, kurias gali panaudoti savo renginiuose.

 

Tarptautinė rasinės diskriminacijos panaikinimo diena

1960 m. kovo 21 d. policija atidengė ugnį ir nušovė 69 žmones, dalyvavusius taikioje demonstracijoje prieš apartheidą Pietų Afrikoje. Nuo to laiko Jungtinės Tautos šią dieną paskelbė Tarptautine rasinės diskriminacijos panaikinimo diena.

Kasmet maždaug tuo pačiu metu visoje Europoje vykstančios Veiksmų savaitės renginiai suburia prieš rasizmą ir rasinę diskriminaciją kovojančius žmones. Tavo organizacija arba grupė taip pat gali dalyvauti ir surengti koncertų arba konferencijų, siųsti protesto laiškus politikams arba kitais būdais pareikšti savo nuomonę. Tereikia kreiptis į tinklą „UNITED“ ir jis suteiks tau visą reikalingą medžiagą.