Tairseach Eorpach na hÓige
Eolas agus deiseanna do dhaoine óga ar fud na hEorpa.

Kelionių autobusais patarimai

Nuotrauka Simonos Osipovaitės
Vasaromis manoji manija atgimsta lyg feniksas iš pelenų – išties, kelionėms galėčiau dieną naktį giedoti ditirambus, tačiau retam tenka įrodinėti šios veiklos privalumus.

Kadangi širdyje save slaptai vadinu varle keliauninke, norėčiau pasidalinti nedidele gudrybe, kuri galbūt suvilios iškeisti plačiaekranį televizorių ar mažaekranį kompiuterį, MacBook ar planšetę į... vaizdą į Viduržemio jūrą (jei tik norisi).

 

ĮSPĖJIMAS – toliau skaityk tik jei esi išradingas ir ištvermingas jaunuolis /-ė, nes gali tekti miegoti 50–čia įvairiausių pozų. Kalbu apie KELIONES AUTOBUSU! Tiks ir patiks visiems, mėgstantiems keliauti pigiau ir neretai naktimis, širdyje degant norui pamatyti jūrą ar kalnus, arba Berlyną, o gal Prahą (noras privalo būti stipresnis už nusiskundimus neretai menkai kondicionuojamu oru ar pusės kvadratinio metro dydžio vieta 24 valandų kelionėje).

 

Įvairiausių pigių kelionės būdų turbūt esame radę ne vienas, o Ryanair ir Wizzair sąvokos pažįstamos net ir mažiems vaikams, tačiau ar esatę keliavę autobusais? Šią transporto priemonę „atradau“ dar prieš 5 metus, kai be galo norėjau nuvykti į mylimos grupės Varšuvoje koncertą ir autobuso bilietą radau už... 10 litų!
Taip, gal ir sunku patikėti, tačiau taip buvo, yra ir turbūt bus (Simple Express šiuo metu itin populiari) įmanoma kartu su pirmąja iš apžvelgiamų autobusų kompanijų.

 

SIMPLE EXPRESS

 

Iš Vilniaus ir Kauno išvykstantys autobusai – vieni patogiausių ir maloniausių, su kuriais yra tekę keliauti. Bilietų kainos tikrai nedidelės, be to, užsisakius gerokai iš anksto, bilietus galima juos įsigyti ir už 10 lt. Visuose autobusuose rasi mini televizorius, tad galėsi pažiūrėti filmą ar pasiklausyti muzikos (filmai, beje, ne patys išradingiausi, tačiau ar dažnai į kelionę imi Dostojevskio knygą?)  Gali keliauti į Varšuvą, Berlyną, Rygą, Taliną, Sankt Peterburgą, o neseniai atsirado maršrutas ir į Prahą. Daugiau informacijos – http://www.simpleexpress.eu/lang/lt.

 

ECOLINES

 

Dar viena, iš daugelio Lietuvos miestų išvykstanti, kompanija turinti žymiai platesnį kelionės tikslų pasirinkimą – gali nuvykti ir Prancūziją, ir į Didžiąją Britaniją, ir į Graikiją ar net Rusiją (žinoma, su persėdimais). Kainos čia nesikandžioja, be to, neretai galima griebtis gudrybių – pirkti bilietą geriausia tos šalies, kurioje keliauji, valiuta (juk atsiskaitant kreditine kortele tai, šiaip ar taip, nesudaro jums jokių sunkumų). Pateiksiu pavyzdį – keliaudama iš Vilniaus į Čekijos miestą Hradec Kralove pirkau du bilietus: vieną iki Varšuvos (kaip atsiskaitymo valiutą pasirinkau litus) ir iš Varšuvos į Hradec (pasirinkusi zlotus). Taip sutaupiau nemažai pinigų! Nors pripažinsiu, tokia sistema atrodo kiek nelogiška, vis tik, nepatingėk planuodamas kelionę išbandyti įvairiausius jos apmokėjimo variantus. Palyginus su Simple Express, atmosfera šiuose autobusuose šiek tiek mažiau atpalaiduojanti, bet duodu pliusą už geriau išplėtotą pervežimo tinklą. Daugiau informacijos – http://ecolines.net/lt.  

 

ORANGE WAYS

 

Vengriška autobusų kompanija, kurią įsimylėjau gyvendama Čekijoje. Pigios kelionės (jei tik pavyksta nurungti stereotipinį skaičiukų suvokimą, nes kainos pateikiamos vengriška valiuta, tad bilietas iš Budapešto į Berlyną kainuoja 11650 (!!!) vengriškų forintų arba... 132 litus), kuriomis patogu naudotis esant vidurio Europoje (deja, nevyksta iš Lietuvos). Jų tinklalapis: http://www.orangeways.com.  

 

iDBus

 

Naujausias mano atradimas! Ieškodama kaip iš Lyon (Prancūzijoje) nuvykti į Barseloną aptikau bilietus už 30 eurų! O tai pietų šalims – tikrai puiki suma.  Autobusais keliauja Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje ir Belgijoje. Jei domina, naršyk http://booking.idbus.com.

 

Ar ne metas krautis kuprinę (prigriebk ir palapinę) bei keliaut pamatyt pasaulio? Juk šilta!

 

P.S. Keliautiems Čekijoje siūlau pasinaudoti ir traukiniais, kurie ten – be galo pigūs, o grupėms taikoma nuolaida.

 

P.P.S. grupei sudaryti tereikia 2 žmonių!

Foilsithe: Lua, 11/08/2014 - 12:14


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

An bhfuil cúnamh nó comhairle uait?

Cuir ceist orainn!