Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Skriešana labdarībai

© shutterstock.com - Warren Goldswain
Uzlabot sportisko formu un vākt līdzekļus labam mērķim var, piedaloties labdarības skrējienā.

Izvēlies labdarību!

Ja tev patīk skriet, padomā par labdarības skrējienu. Izvēlies labdarības akciju vai cēlu mērķi, kas kaut ko nozīmē tev, un tā nezaudēsi motivāciju. 

 

Piesakies labdarības organizācijai, kurai vēlies vākt līdzekļus, un informē, cik daudz naudas tu plāno savākt un kādā veidā. Organizācija tev nosūtīs attiecīgos materiālus un ieteiks, kā vislabāk vari likt lietā savu pieredzi.

 

Sāc skriet!

Ja iepriekš neesi bijis liels skrējējs, šeit ir daži padomi.  

  1. Iegādājies piemērotu ekipējumu. Kvalitatīvam skriešanas tērpam ir liela nozīme. Lūdz padomu specializētā veikalā, lai spētu izvēlēties piemērotākos apavus, kas pareizi atbalsta pēdas.
  2. Parūpējies par sevi. Ēd veselīgi un pārtrauc smēķēšanu, ja vari, jo smēķētājiem skriet ir grūtāk.
  3. Skrien pareizi. Lieto saules aizsargkrēmu, kārtīgi izstaipies pirms skriešanas un skrien ar taisnu muguru un dziļi elpojot.
  4. Necenties joņot. Maratonā svarīga ir pacietība. Gatavojies vairākus mēnešus iepriekš, regulāri trenējoties. Vispirms sāc ar īsām distancēm pa līdzenu virsmu. Skrien pietiekami lēni, lai no sākuma līdz finišam spētu ieturēt vienādu tempu.
  5. Uzņem gana daudz šķidruma. Gan pirms, gan skriešanas laikā regulāri padzeries ūdeni.
  6. Fiksē savus rezultātus. Skaiti soļus, izmantojot viedtālruņa lietotni vai pedometru, vai iekārto skriešanas žurnālu, lai sevi motivētu.
  7. Skrien kopā ar draugiem. Bariņā skriet vienmēr ir jautrāk; skrien ar draugiem vai iestājies skrējēju klubā, lai satiktu citus skrējējus.

 

Uzzini par citiem gaidāmajiem skriešanas pasākumiem Eiropā “Maratona skrējēju dienasgrāmatā” un vietnē “Ahotu Marathons”.

publicēts: Pk., 13/11/2015 - 12:47


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!