Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Beh pre charitu

© shutterstock.com - Warren Goldswain
Jedným zo spôsobov, ako byť fit a vyzbierať peniaze na dobrú vec je zúčastniť sa na charitatívnom behu.

Vyberte si charitatívnu organizáciu

Ak máte radi beh, porozmýšľajte, že by ste sa zúčastnili na charitatívnych pretekoch. Vyberte si charitatívnu organizáciu alebo cieľ, ktoré sú vám blízke a ktoré  vás budú motivovať. 

 

Obráťte sa na organizáciu, pre ktorú chcete vyzbierať peniaze a vysvetlite im, akú sumu chcete vyzbierať a ako to urobíte. Pošlú vám balík s materiálmi a poskytnú poradenstvo, ako čo najviac vyťažiť z vašej skúsenosti.

 

Začnite trénovať

Ak ste sa predtým príliš nevenovali behu, tu je niekoľko rád:    

  1. Zaobstarajte si správne oblečenie a bežecké topánky. Kvalitný bežecký výstroj je nevyhnutný. Požiadajte o radu v špecializovanom obchode, kde vám pomôžu vybrať správnu bežeckú obuv.
  2. Starajte sa o seba. Jedzte vyváženú stravu a ak to dokážete, prestaňte fajčiť, pretože fajčenie sťažuje beh.
  3. Používajte správnu techniku. Používajte opaľovacie prípravky, dobre sa rozcvičte pred behom, počas behu držte chrbát rovno a dýchajte zhlboka.
  4. Nikdy sa neponáhľajte. Zabehnúť maratón si vyžaduje trpezlivosť. Začnite sa pripravovať už mesiace vopred pomocou pravidelných tréningov. Najprv začnite s krátkymi vzdialenosťami na rovných povrchoch. Zvoľte také tempo, aby ste vydržali bežať rovnakou rýchlosťou od začiatku do konca.
  5. Dbajte o prísun tekutín. Pite vodu pravidelne, pred behom a počas behu.
  6. Zaznamenávajte si dosiahnutý pokrok. Na počítanie vzdialenosti využite aplikáciu pre smartfóny alebo bežecké hodinky, prípadne si robte záznamy do bežeckého denníka. Bude vás to motivovať.
  7. Behajte s priateľmi. Vždy je zábavnejšie bežať s inými – behajte s priateľmi alebo sa prihláste do bežeckého klubu, kde stretnete iných bežcov.

 

Viac informácií o nadchádzajúcich podujatiach v Európe nájdete na stránkach Denník maratónca a Ahotu maratóny.

Dátum uverejnenia: pia., 13/11/2015 - 10:29


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!