Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Běháním můžeš přispět na dobrou věc

© shutterstock.com - Warren Goldswain
Chceš být fit a zároveň přispět na dobrou věc? Zúčastni se benefičního běhu.

Je jich celá řada, stačí si vybrat

Jestli rád běháš, zvaž účast v některém z benefičních běhů. Stačí se zamyslet nad tím, na jaký účel by měl výtěžek z běhu jít. Vyber si něco, co tě zajímá, inspiruje a co tě bude motivovat. 

 

Pak kontaktuj organizátory a prober s nimi, kolik prostředků plánuješ na běh získat a jak. Zašlou ti balíček s materiály pro fundraising a dají ti tipy, jak při získávání sponzorů postupovat.

 

Jak s běháním začít

Že běhání zatím moc nedáváš? Tady je pár tipů, jak začít:         

  1. Sežeň si dobrou obuv. Kvalitní běžecká obuv je základ. Bota musí dobře sedět a zajistit správnou podporu klenby chodidla. Jakou si vybrat, ti poradí ve specializovaném obchodě. 
  2. Neodbývej se. Měl bys mít pestrý a vyvážený jídelníček. Jestli kouříš, zkus přestat – při běhu se pak tolik nezadýcháš.
  3. Nezapomínej strečink. Než vyběhneš, správně se protáhni. Běhej vzpřímeně a zhluboka dýchej. Když hodně pálí slunce, nezapomeň se namazat.
  4. Nepřepínej se, nespěchej. Při maratonu je potřeba hlavně výdrž a trpělivost. Na dlouhý běh se musíš připravovat několik měsíců a pravidelně trénovat. Nejdřív začni běhat krátké úseky po rovině. Běž tak rychle, abys mohl udržet od začátku do konce stejnou rychlost.
  5. Dodržuj pitný režim Pozor na dostatek vody! Je třeba pít pravidelně nejen během běhu, ale i před startem.
  6. Sleduj, jak se zlepšuješ. Měj přehled o tom, jaké děláš pokroky. Stáhni si k tomu aplikaci na smartphone, pořiď si krokoměr nebo si své běžecké výkony jednoduše zapisuj – bude tě to motivovat.
  7. Neběhej sám. Přemluv kamarády, ať běhají s tebou, nebo si najdi nějaký běžecký klub. Běhání tak bude větší zábava.      

 

Více informací o chystaných běžeckých akcích a závodech v Evropě najdeš na stránkách Marathon Runners Diary a Ahotu Marathons.

Zveřejněno: čt, 12/11/2015 - 16:49


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz