Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Hareket Haftasında hareket edin!

A picture
© iStockphoto.com - sjlocke
Spor ve fiziksel aktivite size daha fazla dayanıklılık ve enerji vererek ve stresi daha iyi yönetmenize ve daha iyi uyumanıza yardımcı olarak yaşam kalitenizi artırır. Hareket Haftasında işleri başlatın!

Avrupa spor ve fiziksel aktivite haftası spor ve fiziksel aktiviteyi ve bunların Avrupa toplumlarındaki olumlu etkisini destekleyen ve teşvik eden Avrupa çapında bir kampanyadır.

2012 yılında, ilk Hareket Haftası Spor ve Fiziksel faaliyette aktif 100 milyon Avrupalı daha sloganı ile geniş ölçekli spor ve fiziksel aktivite şöleninde tüm Avrupa’dan bireyleri, kurumları ve şehirleri bir araya getirmiştir.

 

Neler oluyor?

Hafta boyunca, katılımcı kurumlar ve şehirler, vatandaşların bir araya gelmeleri ve spor ve diğer fiziksel aktivitelere katılmaları için harekete geçirmek amacıyla etkinlikler düzenlemektedirler. Bu etkinlikler kapsamında spor kulüpleri üyeleri dışındaki kişilere spor dalları, yürüyüş maratonları, koşu etkinlikleri, dans ve jimnastik etkinlikleri gibi kişilerin katılım için bir araya gelecekleri her türlü popüler etkinlikle tanıştırmaktadırlar.

İngiltere Basketbol Takımı ve Foundation 4 Life Vakfı, 13-25 yaş arası gençlere açık Fantastic Basketball (Fantastik Basketbol) Festivalini düzenlemiştir. Bu turnuva 3 e 3 basketbol turnuvası ve yıldızlar karması finalini kapsamaktadır.

Benesov’daki (Çek Cumhuriyeti) Vlasta Syslová spor kulübü, İskandinav Yürüyüşü, açık hava egzersiz aletlerinde egzersiz öğleden sonrası düzenlemiş ve sağlıklı hareketin gerekliliği üzerine bir konuşma yapılmıştır.

Hepsinden önemlisi spor ve fiziksel aktivite desteklenirken ve yerel topluluğu ortak bir faaliyet etrafında bir araya getirirken eğlenilmesidir.

 

Hareket Haftasına kendinizi adayın

HAREKET HAFTASI tüm Avrupa’dan tüm yaş gruplarından herkese açıktır. Hareket Haftasının etkinliklerine katılarak siz ve kurumunuz, şehriniz veya topluluğunuz avantajlardan bir haftadan çok daha uzun bir süre yararlanacaktır. Aşağıda sayılan hususların gerçekleşeceğine güvenebilirsiniz:

  • Daha iyi topluluk bağlantısı
  • Spor kuruluşunuz ve şehrinizin fiziksel olarak aktif ve ilgili olarak tanıtımı
  • Kuruluşunuz veya şehrinizin spor açısından sunabileceklerine ilişkin daha fazla görüş alanı
  • Spor ve fiziksel aktivitenin faydalarına ilişkin daha fazla farkındalık
  • Spor kuruluşunuz ve şehrinizin sosyal ve fiziksel sermayesinin olumlu vitrin faaliyeti
  • Genişletilmiş ulusal ve uluslararası ağlar ve ilişkiler
  • Spor örgütünüzün, kuruluşunuzun veya şehrinizin vatandaşlara ve daha geniş uluslararası topluluğa etkin bir şekilde tanıtımı.

Yayınlanma: Sal., 30/04/2013 - 16:15


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!