Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Týden pohybu

A picture
© iStockphoto.com - sjlocke
Sport a fyzická aktivita vám mohou zásadním způsobem zlepšit život. Získáte díky nim sílu a energii, lépe budete zvládat stres a budete i lépe spát. Dejte se tedy do pohybu!

Evropský týden sportu a fyzické aktivity je každoroční celoevropská kampaň propagující sport a fyzickou aktivitu a jejich pozitivní dopad na evropskou společnost.

 První ročník Týdne pohybu se konal v roce 2012. Spojil jednotlivce, organizace a města z celé Evropy a stal se oslavou sportu a fyzické aktivity pod heslem O 100 milionů více sportujících a fyzicky aktivních Evropanů.

 

Jaké akce se konají?

Během týdne pohybu lákají organizace a města občany k účasti na sportovních kláních a další fyzických aktivitách:  sportovní oddíly představují své sportovní odvětví veřejnosti, pořádají se chodecké maratony, běžecké závody, taneční a gymnastická vystoupení, zkrátka cokoliv, co může lidi spojit a probudit v nich chuť se pohybovat.

Anglická nadace European week of sport and physical activity například uspořádala v Londýně Fantastic Basketball Festival pro děti a mládež ve věku 13 až 25. Turnaj v trojkovém basketbalu zakončilo finále all stars. Kromě toho si kdokoli, kdo měl zájem, mohl s ostatním zahrát jen tak.

Lékařka Vlasta Syslová zorganizovala ve středočeském Benešově sportovní akci, kdy si senioři mohli vyzkoušet cvičení ve venkovní posilovně a tzv. nordic walking. Zároveň se během této akce hovořilo o důležitosti tělesné aktivity.

Při propagaci sportu a fyzické aktivity je důležité, aby probíhala zábavnou formou a spojovala místní obyvatele.

 

Zúčastněte se Týdne pohybu

Týdne pohybu (Move week) se mohou zúčastnit všichni, bez ohledu na věk a místo bydliště. Úspořádáte-li akci v rámci Týdne pohybu, bude to pro vás a vaši organizaci, město nebo obec přínosem na mnohem déle než na jeden týden. Proč?

  • Obyvatelé obce se lépe poznají a získají pocit větší pospolitosti.
  • Váš sportovní oddíl a město se zviditelní a získá pověst někoho, kdo něco dělá pro lidi.
  • Upozorní se na sportovní vyžití, které vaše organizace nebo město nabízí.
  • Zvýší se povědomí o prospěšnosti sportu a tělesné aktivity.
  • Prezentuje se tak sociální a fyzický kapitál vašeho sportovního oddílu a města.
  • Rozšíří a prohloubí se jeho vnitrostátní i mezinárodní vazby.
  • Místní občané a širší mezinárodní veřejnost získá povědomí o vašem sportovním oddíle, instituci a městu.

Zveřejněno: út, 30/04/2013 - 15:57


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz