Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Parem söök annab parema enesetunde

A picture
© shutterstock.com - monticello
Tervislik toitumine ei tähenda dieedipidamist – see kujutab endast kasulikke harjumusi, mis toetavad tervislikku elusviisi. Siin sulle mõned nõuanded

Euroopa Toiduteabe Nõukogu 10 soovitust tervislikuks toitumiseks:

  1. söö vaheldusrikast toitu
  2. jälgi, et sinu menüüs oleks piisavalt süsivesikuterikast toitu
  3. söö palju puu- ja köögivilju
  4. säilita tervislikku kehakaalu ja heaolu
  5. söö mõõdukas koguses; vähenda kogust, mitte ära jäta teatavaid toiduaineid ära
  6. söö korrapäraselt
  7. joo palju vedelikke
  8. liigu
  9. alusta kohe ja tee muudatusi samm-sammult
  10. pea meeles, et tuleb säilitada tasakaal

Looduse ka keskkonnakaitsega tegelevate Euroopa noorteorganisatsioonide platvorm Youth Environment Europe (YEE) toob näiteid sellest, kuidas toituda tervislikumalt ning samas avaldada positiivset mõju ümbritsevale loodusele.

 

Mängi ja õpi

Mida süüa? Kui palju liikuda? Mida pean teadma, et mul oleks hea tervis ja ma oleksin tugev? Vastused neile küsimustele leiate saidilt Playnormous. Pole vahet, kas oled laps, lapsevanem, õpetaja või tervishoiutöötaja. Mäng maitseb hästi!

Sa tead, et piim on kasulik, kuid palju tead sa sellest tegelikult? Kontrolli oma teadmisi Euroopa Liidu koolipiima programmi viktoriiniga Jõud piimast! Selles käsitletakse lisaks piimale ka jogurtit, juustu, keefiri ja muid piimatooteid, mis on vajalikud heaks toitumiseks ja tasakaalustatud dieediks.

 

Taustteave

Projekti HELENA (Healthy Lifestyle in Europe by Nutrition in Adolescents) raames läbiviidud uuringuga tehti kindlaks, et noored mõistavad, kuivõrd oluline on tervislik toitumine ning nad teavad ka seda, et nad ei söö alati tervislikult, kuid neil on raske oma käitumist muuta.