Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Esi vesels, esi tu pats! ES un jauniešu veselība

A picture
© shutterstock.com - iko
Eiropas Savienības jauniešu veselības iniciatīvas mērķis ir palīdzēt tavas valsts valdībai, NVO un citiem līdzdalībniekiem uzlabot tavu un tavu draugu veselību. Bet laiks iesaistīties arī tev, izvēloties atbildīgu dzīvesveidu.

Jauniešu veselībai ir piešķirta liela nozīme ES veselības aizsardzības stratēģijā. Kāpēc gan tev neiesaistīties? Svarīgākais jau ir tas, ko tu pats dari, lai uzlabotu savu veselību!

 

ES jauniešu veselības iniciatīva

2008. gadā ES Padome pieņēma rezolūciju par jauniešu veselību un labsajūtu, kurā bija uzsvērts, cik svarīgi ir veicināt Eiropas jauniešu veselību un labsajūtu.

 

2009. gadā Eiropas Komisija sāka jauniešu veselības iniciatīvu, kuras galvenais mērķis ir iesaistīt jauniešus lēmumu pieņemšanā par viņu veselību un panākt, lai ieinteresētās aprindas uzņemtos saistības uzlabot jauniešu veselību. Konferencē “Be Healthy - Be Yourself”, kas tika rīkots sadarbībā ar Eiropas Jauniešu forumu, sagatavoja rīcības plānu, kā sekmēt jauniešu veselību.

 

Citi ES pasākumi jauniešu veselības veicināšanai

Komisija dara krietni daudz, lai risinātu jauniešu veselības problēmas, un ir trīs iniciatīvas, kuras tev noteikti dod labumu.

ES veselības aizsardzības portāla sadaļā, kas atvēlēta jauniešiem, ir informācija par veselības jautājumiem, pasākumiem Eiropā un ārpus tās un ES veselības aizsardzības programmām.

ES veselības apdrošināšanas karte 
aiztaupīs tev laiku, nervus un naudu, ja saslimsi vai gūsi traumu, esot ārzemēs.

Pasaules Veselības organizācijas Eiropas biroja interneta sadaļā par bērnu un pusaudžu veselību jaunieši tiek brīdināti par alkohola, nelegālo narkotiku lietošanas un smēķēšanas bīstamību, nedrošu seksu, vardarbību un traumām.

 

ES pieeja jauniešu un veselības jautājumiem

Daudzi veselības traucējumi, kas jauniešiem parādīsies pieaugušā vecumā, piemēram, sirds un asinsvadu slimības, diabēts, insults, vēzis vai psihiski traucējumi, sākas bērnībā un pusaudžu gados. Tāpēc jauniešu veselība jāskata plašākā nozīmē atbilstīgi PVO veselības definīcijai: “Veselība ir pilnīgas fiziskās, psiholoģiskās un sociālās labsajūtas stāvoklis, ne tikai slimības neesamība.”

Tāpēc Eiropas Savienības izpratnē jauniešu veselība ietver arī fiziskās un psiholoģiskās spējas, sociālās attiecības un fizisko vidi, iespējas iegūt jaunu informāciju un prasmes, brīvā laika pavadīšanas iespējas.

publicēts: P., 29/04/2013 - 11:59


Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!