Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Zwalczanie handlu ludźmi

A picture
© fotolia.com - hikrcn
Handel ludźmi można nazwać współczesną formą niewolnictwa. To bardzo poważne przestępstwo, które narusza podstawowe prawa człowieka. Każdy może stać się ofiarą handlu ludźmi z wielu powodów i jest to proceder, który dzieje się obok nas. Jesteś zaskoczony? Czytaj dalej!

Jak podaje ONZ handel ludźmi jest drugim największym, po handlu narkotykami, źródłem zysków dla przestępczości zorganizowanej.

 

Dowiedz się więcej

Aby zdać sobie sprawę ze skali problemu, przeczytaj komiks Rady Europy Nie jesteś na sprzedaż. Historie Taliny, Fabii, Yvo, Anny i Sofii pokazują wszystkie formy wyzysku. Zwalczanie handlu ludźmi jest jednym z priorytetów Rady Europy.

Więcej na temat handlu ludźmi na stronach ONZ

 

Otwórz oczy

Kampania Otwórz oczy pokazuje, że handel ludźmi jest bliżej niż mogłoby się wydawać, szczególnie handel ludźmi wyzyskiwanymi jako tania siła robocza.

 

 

MIRROR-Transport_and_Harbouring_64sec.VOB

    

MIRROR-Exploitation_in_Textiles_70sec.VOB

 

 

Europejski Dzień Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi

Europejski Dzień Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi obchodzony jest co roku 18 października. Zainteresuj się tym! W 2010 r. Komisja Europejska przedstawiła nową dyrektywę gwarantującą skuteczniejszą ochronę i pomoc ofiarom handlu ludźmi w celu zapobiegania tym przestępstwom.