Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Kova su prekyba žmonėmis

A picture
© fotolia.com - hikrcn
Prekyba žmonėmis – tai šių dienų vergovės forma. Tai labai sunkus nusikaltimas, kuriuo pažeidžiamos pagrindinės žmogaus teisės. Dėl įvairių priežasčių prekeivių žmonėmis auka gali tapti bet kas ir tai vyksta greta mūsų. Jus tai stebina? Skaitykite toliau!

Jungtinių Tautų duomenimis prekyba žmonėmis yra antra pagal pelningumą, po prekybos narkotikais, organizuotų nusikaltėlių veiklos rūšis.

 

Plačiau apie tai

Kad suvoktumėte problemos mastą, susipažinkite su Europos Tarybos pieštinių pasakojimų serija „You’re Not For Sale“ („Tu neparduodamas“). Talinos, Fabijos, Yvo, Anos ir Sofijos istorijos iliustruoja visas išnaudojimo formas. Kova su prekyba žmonėmis tapo vienu iš Europos Tarybos prioritetų.

Daugiau JT duomenų apie prekybą žmonėmis

 

Atsimerkite

Kampanijos „Atsimerkite“ tikslas – parodyti jums, kad prekyba žmonėmis vyksta daug arčiau jūsų nei manėte, ypač išnaudojimo darbu tikslais.

 

 

MIRROR-Transport_and_Harbouring_64sec.VOB

    

MIRROR-Exploitation_in_Textiles_70sec.VOB

 

 

Kovos su prekyba žmonėmis diena

ES kovos su prekyba žmonėmis diena minima kasmet spalio 18 d. Kodėl nepadėjus jos rengti? 2010 m. Europos Komisija pasiūlė naują direktyvą siekdama užtikrinti geresnę nuo prekeivių žmonėmis nukentėjusių asmenų apsaugą ir pagalbą jiems, kad būtų užkirstas kelias tokiems nusikaltimams.