Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Iepērcies ekoloģiski — kā patērētājs izvēlies preces saprātīgi

A picture
© shutterstock.com - monticello
Mūsu izdzīvošana ir atkarīga no Zemes dabas resursiem, tomēr, ja turpināsim izmantot tos tā, kā līdz šim, tie varētu izsīkt ātrāk, nekā domājam. Mums ir jāmainās un jābūt informētākiem.

Laiks izmaiņām

Mūsu pārmērīgais patēriņš izsmeļ Zemes resursus un apdraud nākamo paaudžu labklājību. Ja mēs turpināsim, kā līdz šim, 2050. gadā mums būs vajadzīga vēl viena planēta, lai varētu apmierināt mūsu resursu vajadzības!

Tomēr varam mainīt situāciju, izmainot savu dzīvesveidu un pārejot pie zaļa patēriņa paradumiem.

 

Izmantojot mazāk, padari vairāk

Ir laiks pārskatīt mūsu paradumus, piedomāt, no kurienes nāk produkti un kā tie ražoti, izvairīties no atkritumiem, izšķirties par ilgtspējīgām izvēlēm, rūpīgāk lasīt norādes marķējumā, izmantot atkārtoti un pārstrādāt un parūpēties par dabu.

 

Komunikācijas kampaņa “Esiet nomodā!”

Kampaņa “Esiet nomodā!” ir adresēta cilvēkiem, kuri vēlas dzīvot pilnvērtīgi, nepostot dabu. Iepazīsties ar padomiem par to, kā savā ikdienā panākt nelielas, saprātīgas izmaiņas, un uzzini, kā tava izvēle ietekmē tavu un planētas labklājību.  Iesaistoties kampaņā “Esiet nomodā!”, vairosi savu izpratni.

 

Eiropā vien gadā uz personu izmantojam 16 tonnas materiālu, no tām 6 tonnas uz personu pārvēršas atkritumos, no kurām puse joprojām nonāk izgāztuvēs. Kampaņas “Esiet nomodā!” aktīvisti informē, ka uz personu joprojām izmetam 180 kg lietojamas pārtikas.

 

ES ekomarķējums

ES ekomarķējums ir domāts produktiem un pakalpojumiem, kuriem ir zema ietekme uz vidi. Meklē šo logo veikalu lielveikalu plauktos un rezervējot numuru viesnīcā un kempingos. Izmanto e-katalogu, kur var pārbaudīt tūkstošiem katras valsts produktu, kam piešķirts ES ekomarķējums.