Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Nakupujte ekologicky – vaše spotřebitelská rozhodnutí jsou důležitá

A picture
© shutterstock.com - monticello
Naše přežití závisí na přírodních zdrojích Země. Pokud je však budeme využívat takovým tempem jako doposud, dojdou jejich zásoby dříve, než jsem si mysleli. Je proto třeba konat již teď.

Čas na změnu

Naše nadměrná spotřeba přírodní zdroje rychle vyčerpává a ohrožuje prosperitu budoucích generací. Pokud to tak bude pokračovat dále, budeme do roku 2050 potřebovat druhou planetu plnou přírodních zdrojů, abychom uspokojili poptávku.

Můžeme však tuto situaci zvrátit tím, že změníme svůj životní styl a přizpůsobíme své spotřební zvyklosti.

 

Méně někdy znamená více

Musíme přehodnotit své zvyky, více se zajímat o původ zboží (odkud pochází a z čeho je vyrobeno), neplýtvat, rozhodovat se s ohledem na udržitelný charakter produkce, číst důkladně etikety na zboží, recyklovat a respektovat přírodní danosti.

 

Generation Awake: svět můžeme změnit i po troškách

Kampaň Generation Awake je pro lidi, kteří chtějí žít naplno, aniž by ničili přírodu. Najdete zde tipy, jaké malé, chytré změny můžete udělat ve svém každodenním životě, a dozvíte se, jak vaše rozhodnutí přispívají k vaší pohodě a jak mění tuto planetu. Být součástí generace „Awake“ znamená být více informovaný.

 

Pouze v Evropě spotřebováváme ročně v průměru 16 tun materiálu na osobu, z nichž 6 tun jsou odpadky, a polovina z tohoto množství končí na skládkách. Z kampaně „Generation Awake“ se také dozvíme, že vyhazujeme průměrně 180 kg poživatelných potravin na osobu.

 

Ekoznačka EU

Ekoznačka EU slouží pro výrobky a služby, které mají malý dopad na životní prostředí. Dívejte se po této značce v obchodech, na regálech v supermarketech, v kempincích a také, když si rezervujete ubytování. Tisíce produktů s ekoznačkou EU, které jsou prodávány v různých zemích, najdete v elektronickém katalogu.

Zveřejněno: st, 08/05/2013 - 14:38


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz