Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Keskkonnasõbralikud ostud – sinu tarbijavalik määrab

A picture
© shutterstock.com - monticello
Meie ellujäämine sõltub Maa loodusvaradest, kuid kui me kasutame neid selliselt, nagu seni, võivad varud lõppeda kiiremini, kui me arvame. Peame avama silmad ning olema teadlikumad.

Aeg muutusteks

Meie ülemäärane tarbimine kurnab maakera ressursse ning ohustab tulevaste põlvkondade heaolu. Kui me niimoodi jätkame, siis on meil 2050. aastal nõudluse rahuldamiseks vaja teise planeedi jagu ressursse.

Kuid me võime olukorda muuta, kui muudame oma elulaadi ja võtame omaks keskkonnasõbralikud tarbimisharjumused.

 

Vähemaga rohkem

On aeg muuta harjumusi, tunda rohkem huvi selle vastu, kust tooted tulevad ja kuidas need toodeti, vältida jäätmete teket, teha jätkusuutlikke valikuid, uurida tähelepanelikumalt etikette?, suurendada korduskasutamist ja ringlussevõttu ning teha loodusele ruumi.

 

Generation Awake: väike samm viib kaugele

Liikumine Generation Awake koondab inimesi, kes soovivad elada täisväärtuslikku elu loodust kahjustamata. Tutvu soovitustega, kuidas teha väikeseid arukaid muutusi oma igapäevases elus ning sellega, kuidas su valikud muudavad su enese ning meie planeedi heaolu. Sellesse liikumisse kuulumine tähendab olla teadlikum.

 

Ainuüksi Euroopas kasutame inimese kohta 16 tonni materjale aastas, sellest 6 tonni muutub jäätmeteks ning pool sellest ladestatakse prügilatesse. Liikumise Generation Awake andmetel viskame inimese kohta ära ka 180 kg söödavaid toiduaineid.  

 

ELi ökomärgis

ELi ökomärgist kasutatakse toodete ja teenuste puhul, mis on keskkonnasõbralikud. Otsi asjaomast logot poodides, supermarketi riiulitel, laagrikohtades ja majutuse broneerimisel. Kasuta e-kataloogi , et uurida tuhandeid tooteid, mis kannavad liikmesriikides ELi ökomärgist.