Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Ar didelis jūsų vandens pėdsakas?

A picture
© fotolia.com - Leonid Ikan
Jūsų vandens pėdsakas – tai visas gėlo vandens kiekis, kurio reikia jūsų vartojamiems produktams pagaminti ir paslaugoms, kuriomis naudojatės, suteikti.

Daiktams, kuriuos vartojame ar kuriais naudojamės kasdien, pagaminti reikia vandens. Pavyzdžiui, norint gauti kilogramą mėsos, reikia apie 16 000 litrų vandens. Paprastiems medvilniniams marškinėliams pasiūti reikia iki 2500 litrų. Šių skaičių jūsų sąskaitose už vandenį nėra, tokio kiekio turbūt nei išgeriate, nei jaučiate, nei matote, bet jis sudaro didžiąją jūsų vandens pėdsako dalį.

 

Water hidden in 1 t-shirt

 

Apskaičiuokite savo vandens pėdsaką

Vandens pėdsako tinklo svetainėje apskaičiuokite, kiek vandens sunaudojate.

Kodėl tai turėtų jums rūpėti?

Gėlo vandens nėra daug. Kai kuriose vietovėse jo nuolat trūksta ir kamuoja nesibaigianti sausra. Kad ši padėtis pasikeistų, turime mažinti savo vandens pėdsaką.

Pradėkite!

Taupykite vandenį namie... užsukite čiaupą, kol valotės dantis, mažiau vandens naudokite sodui, nepilkite į kanalizaciją vaistų, dažų ar kitų teršalų. Daugiau patarimų ir faktų svetainėje „Imagine all the Water“.

 

Pasaulinė vandens diena

Kasmet kovo 22 d. minima Tarptautinė pasaulinė vandens diena. Šia proga pabrėžiama gėlo vandens svarba ir skatinama tausiai naudoti jo išteklius. Visame pasaulyje ištisus metus vyksta šiai dienai skirtų renginių.

 

 

Paskelbta: T, 08/05/2013 - 12:40


Tweet Button: 

Susijusios nuorodos


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!