Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Mezinárodní výměny mládeže v rámci organizace Lions Clubs

A picture
© shutterstock.com - MANDY GODBEHEAR
Do zahraničí můžete odjet třeba studovat, pracovat, pomáhat nebo jen tak za zábavou. Ale co se takhle prostřednictvím mezinárodního programu výměny mládeže a mládežnických kempů organizace Lions Clubs ponořit do tajů cizí kultury?

Co je výměnný program mládeže v rámci organizace Lions Clubs?

Členové organizace Lions Clubs International se podílejí na dobrovolnické práci v místních komunitách. Program výměny mládeže Lions pomáhá mladým lidem s cestou do zahraničí, kde mohou poznávat nové kultury.

Výměny. Na výměnný pobyt můžete jet kamkoli, kde se nachází Lions club. V současné době existuje 46 000 klubů, které mají dohromady 1,35 milionu členů. Většina výměn trvá 4–6 týdnů, během kterých můžete pobývat u jedné nebo více hostitelských rodin v jiné zemi. Setkáte se se svými vrstevníky z celého světa, najdete si nové přátele, dozvíte se, co vás spojuje a v čem se lišíte, a mnohem více.

Kempy trvají 1 týden nebo 2 týdny. Jejich součástí je často pobyt v cizí rodině a také návštěvy kulturních míst a přírodních zajímavostí.

 

Kdo se může přihlásit?

Abyste se mohli zúčasnit výměnného programu pro mládež Lions:

  • musí vám být 15 až 22 let
  • musíte mít alespoň základní znalost jazyka hostitelské země
  • musíte být připraveni reprezentovat svou komunitu, zemi a sponzorující Lions club
  • musíte předložit doklad o pojištění (zdravotním a cestovním) a dohodu o zproštění odpovědnosti

 

Jak podat přihlášku

  1. O sponzorství můžete požádat svůj místní klub nebo se obraťte přímo na vedoucího příslušného kempu, viz adresář mládežnických kempů
  2. Vyplňte přihlášku
  3. Jakmile získáte finanční prostředky a příslušné podpisy, bude vaše přihláška předána potenciálnímu hostitelskému klubu k potvrzení výměny.

 

Příběh z terénu

Stephanie Theyssenová, Lions Clubs Belgium, odjela v roce 2011 na Havaj.

„Tento mládežnický kemp změnil můj život v mnoha ohledech. Poskytl mi duchovní, kulturní a sociální rovnováhu (Ohana – zacházej s každým člověkem v této společnosti, jako by byl členem tvé rodiny, a co nejvíce si navzájem pomáhejte), naučil mě soběstačnosti a zvýšil mou sebedůvěru (tím, že jsem mohla hovořit s mnoha lidmi, a také jsem pro ně hrála divadlo). Děkuji moc za tento nezapomenutelný zážitek. Mahalo!“
 

Zveřejněno: út, 07/05/2013 - 12:51


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz