Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Dünya çapında gönüllü olun

A picture
© iStockphoto.com - MissHibiscus
Sadece Avrupa’da değil daha da uzakta yardım etmeyi de düşünüyor musunuz? İnsanları ve yeni kültürleri keşfetmeyi seviyor musunuz? Bu web siteleri, tüm dünyada gönüllü çalışma için birçok uluslararası olanak için gözlerinizi açmanızı sağlayacaktır.

Gönüllülük sizi başkalarına yardım ederken yeni insanlar, kültürler ve becerilerle tanıştırır. Yurtdışında gönüllülükten kazanılan deneyim sizi dünyanın her yerine götürecek kariyer fırsatlarına da yol açabilir!

 

Nereye bakmalı

Eurodeskgençler için hareketlilik, eğitim, kültür ve daha fazlasına odaklı gönüllülük olanakları. Avrupa genelinde kendi dilinizde proje arayın!

Küresel Gönüllü Gelişim Birliği Doğanın korunması ve toplumun gelişmesi ile ilgileniyor musunuz? Hareket dolu bir seyahat macerası ve gerçek bir fark yaratma olanağı istiyor musunuz?

Küresel Gönüllüler Dünyada en fazla risk altındaki çocukların esenliğine odaklı uzun vadeli projeler için kısa vadeli gönüllülük fırsatları.

Küresel Gönüllüler Ağı Vietnam’da yetimlerin bakımı, Kosta Rika’da İngilizce öğretmek, Ruanda’da HIV/AIDS’le mücadele, Galapagos Adaları’nda bioçeşitliliğin korunması gibi geniş bir yelpazede projeler bulunmaktadır.

Dünya Mirası GönüllüsüDünya mirası sitelerini korumak için BM’de gönüllü olun. Kısa vadeli projeler.

Dünya Gönüllü Ağı Gönüllüler için haberler, görüşler ve kaynaklar. Dünya çapında gönüllülük fırsatları sunan kuruluşların kapsamlı listesi.

Dünya Çapında Yardımcılar  - Düşük maliyetli projeler üzerine bilgi zenginliği. Böylece paranız, zamanınız ve enerjiniz doğrudan doğruya yardım etmeyi hedeflediğiniz kişilere gidecektir.

WWF Gençlik Gönüllülük Programı  - Dünya Doğayı Koruma Vakfı, Madagaskar, Paraguay, Peru, Fiji ve Bhutan gibi ülkelerde gönüllü bir küresel koruma programı ve çevre projeleri yürütmektedir.

 

"Bu bir tür klişe ama verdiğimden çok daha fazlasını kazandım. Bu şekilde gönüllülük, bir turist olarak asla yapamayacağınız şekilde bir kültürü anlamanızı sağlar. İnsanlarla yaşıyor, evlerine gidiyor, öğretmenlerinin arasına karışıyorsunuz. Çalıştığınız insanlarla ortak noktanız olduğunun farkına varıyorsunuz. Gerçekten tüm dünyada adalet yoluyla barışı sürdürüyor."
Joan McGuinness, 10 kez Küresel Gönüllü

 

Yayınlanma Sal., 07/05/2013 - 11:52
Son güncelleme Cum., 26/10/2018 - 16:27Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!