Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Wolontariusze na świecie

A picture
© iStockphoto.com - MissHibiscus
Chcesz pomagać nie tylko w Europie, ale też poza nią? Lubisz poznawać nowych ludzi i nowe kultury? Na tej stronie dowiesz się więcej o możliwościach odbycia wolontariatu na całym świecie.

Dzięki wolontariatowi poznasz nowych ludzi, nowe kultury i nauczysz się nowych rzeczy, jednocześnie pomagając innym. Międzynarodowe doświadczenie, jakie zdobędziesz poprzez wolontariat za granicą, może wręcz okazać się przepustką do kariery na całym świecie.

 

Gdzie szukać informacji

Eurodesk – możliwości odbycia wolontariatu przez młodych ludzi z naciskiem m.in. na mobilność, edukację i kulturę. Umożliwia wyszukiwanie projektów w całej Europie w wybranym języku.

Global Voluntary Development Association – jesteś zainteresowany ochroną przyrody i rozwojem lokalnych społeczności? Chcesz połączyć podróżowanie  i przygodę z możliwością zmiany czyjegoś życia na lepsze?

Global Volunteers – możliwości krótkookresowej pracy na zasadzie wolontariatu przy długoterminowych projektach mających na celu poprawę bytu dzieci z grup największego ryzyka.

Global Volunteer Network – opieka nad sierotami w Wietnamie, uczenie języka angielskiego w Kostaryce, zwalczanie HIV/AIDS w Ruandzie lub ochrona bioróżnorodności na Wyspach Galapagos – liczne projekty do wyboru.

World Heritage Volunteer – wolontariat w ramach ONZ w celu ochrony obiektów światowego dziedzictwa.  Projekty krótkoterminowe.

World Volunteer Web – najświeższe informacje, opinie i materiały dla wolontariuszy. Bogata lista organizacja oferujących możliwości odbycia wolontariatu na całym świecie.

World Wide Helpers – liczne informacje na temat projektów niskobudżetowych, tak abyś swoje pieniądze, czas i energię mógł poświęcić bezpośrednio tym, którym chcesz pomóc.

WWF Youth Volunteer Programme – Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody (WWF) prowadzi globalny program wolontariacki na rzecz ochrony środowiska i projektów środowiskowych w takich krajach jak Madagaskar, Paragwaj, Peru, Fidżi i Bhutan.

 

„To nie zabrzmi może oryginalnie, ale rzeczywiście dostajesz więcej, niż sam dajesz. Wolontariat pozwala poznać daną kulturę w sposób, jakiego nie daje turystyka. Mieszkasz z ludźmi, bywasz w ich domach, rozmawiasz z nauczycielami. Zdajesz sobie sprawę, że coś cię łączy z ludźmi, z którymi pracujesz. To naprawdę walka o pokój poprzez sprawiedliwość na świecie”.
Joan McGuinness, dziesięciokrotny wolontariusz

Opublikowane wt., 07/05/2013 - 11:50
Ostatnia aktualizacja pt., 26/10/2018 - 16:27Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie