Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Dobrovoľníctvo vo svete

A picture
© iStockphoto.com - MissHibiscus
Rozmýšľate o dobrovoľníctve aj mimo Európy? Radi spoznávate nových ľudí a nové kultúry? Na týchto webových lokalitách nájdete mnohé medzinárodné príležitosti na dobrovoľnícku prácu na celom svete.

Vďaka dobrovoľníctvu spoznáte nových ľudí a nové kultúry, získate zručnosti a zároveň pomôžete iným. Medzinárodné skúsenosti získané z dobrovoľníckej práce v zahraničí môžu priniesť príležitosti na kariéru, vďaka ktorej precestujete celý svet!

 

Kde hľadať

Eurodesk – dobrovoľnícke príležitosti pre mladých ľudí, ktoré sa zameriavajú na mobilitu, vzdelávanie, kultúru a ďalšie oblasti. Hľadajte si projekty v celej Európe v slovenčine!

Celosvetové združenie dobrovoľníkov pre rozvoj – zaujíma vás ochrana prírody a rozvoj komunít? Chcete zažiť dobrodružné cestovanie a dostať príležitosť niečo zmeniť?

Global Volunteers – možnosti krátkodobej dobrovoľníckej práce na dlhodobých projektoch zameraných na rozvoj dobrých životných podmienok celosvetovo najviac ohrozených detí.

Celosvetová sieť dobrovoľníkov – starostlivosť o deti vo Vietname, vyučovanie angličtiny v Kostarike, boj proti HIV/AIDS v Rwande alebo zachovanie biodiverzity na súostroví Galapágy – to je široká škála projektov, ktoré sú k dispozícii.

World Heritage Volunteer – dobrovoľníctvo v spolupráci s OSN na zachovanie pamiatok svetového kultúrneho dedičstva. Krátkodobé projekty.

World Volunteer Web – aktuality, názory a informácie pre dobrovoľníkov. Rozsiahly zoznam organizácií, ktoré poskytujú dobrovoľnícke príležitosti na celom svete.

Pomocníci z celého sveta – množstvo informácií o nízkonákladových projektoch, aby vaše peniaze, čas a energia smerovali priamo k ľuďom, ktorým pomáhate.

Celosvetový program pre mladých dobrovoľníkov – Svetový fond na ochranu prírody je globálny dobrovoľnícky program na ochranu životného prostredia a environmentálne projekty v krajinách ako Madagaskar, Paraguaj, Peru, Fidži a Bután.

 

„Možno to znie ako klišé, ale získavam omnoho viac ako dávam. Dobrovoľníctvo vám umožní načrieť do kultúry spôsobom, ktorý by ste ako turista nikdy nezažili. Žijete s ľuďmi, zdieľate s nimi ich domovy a rozprávate sa s učiteľmi. Uvedomíte si, že máte niečo spoločné s ľuďmi, ktorí s vami pracujú. Je to naozaj snaha o nastolenie mieru vo svete prostredníctvom spravodlivosti.“
Joan McGuinnes, 10-násobná účastníčka programu Global Volunteer

Dátum uverejnenia ut., 07/05/2013 - 11:39
Posledná aktualizácia pia., 26/10/2018 - 16:27Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!