Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Dobrovolnická práce ve světě

A picture
© iStockphoto.com - MissHibiscus
Chcete pomáhat nejen v Evropě, ale i jinde ve světě? Rádi poznáváte nové lidi a objevujete nové kultury? Na níže uvedených internetových stránkách najdete informace o různých možnostech dobrovolnické práce ve světě.

Jako dobrovolníci nepomáháte pouze ostatním, poznáváte při tom také nové lidi a jiné kultury a získáváte nové dovednosti. Zkušenosti, které tak získáte, můžete později využít při své práci, která vás třeba zavede až na druhý konec světa.

 

Kde hledat

Eurodeskpříležitosti k dobrovolnické práci pro mladé lidi se zaměřením na mobilitu, vzdělávání, kulturu apod. Různé projekty v Evropě můžete vyhledávat i česky!

Celosvětové sdružení dobrovolníků pro rozvoj Zajímá vás ochrana životního prostředí a rozvoj komunit? Chcete prožít dobrodružství spojené s cestováním a udělat při tom něco pro ostatní? Pak jsme tu pro vás.

Global Volunteers Možnosti krátkodobé dobrovolnické práce na dlouhodobých projektech se zaměřením na nejvíce ohrožené děti na světě.

Global Volunteer Network Péče o sirotky ve Vietnamu, výuka angličtiny v Kostarice, boj proti HIV/AIDS ve Rwandě či ochrana biologické rozmanitosti na Galapágách – k dispozici je vám řada rozmanitých projektů.

World Heritage VolunteerDobrovolnická práce v rámci UNESCO na ochranu památek světového kulturního dědictví. Krátkodobé projekty

World Volunteer Web Zprávy, názory a zdroje pro dobrovolníky. Rozsáhlý seznam organizací, které nabízejí možnosti dobrovolnické práce na celém světě.

World Wide Helpers (Pomocníci z celého světa) – Řada užitečných informací o nízkonákladových projektech. Vaše peníze, čas a energie se dostávají přímo k lidem, kterým chcete pomáhat.

Program WWF pro mladé dobrovolníky – Světový fond na ochranu přírody (WWF) řídí celosvětový dobrovolnický program na ochranu životního prostředí v zemích, jako jsou Madagaskar, Paraguay, Peru, Fidži a Bhútán.

 

„Zní to jako fráze, ale člověk tak získá mnohem více, než sám dá. Dobrovolnická práce vám umožní pochopit cizí kulturu takovým způsobem, jakým by se vám to jako turistovi nikdy nepodařilo. Žijete s místními lidmi, navštěvujete je u nich doma a rozmlouváte s učiteli. Uvědomíte si, že s lidmi, se kterými pracujete, máte něco společného. Znamená to šířit mír na celém světě pomocí větší spravedlnosti."
Joan McGuinnessová, desetinásobná účastnice programu Global Volunteer

Zveřejněno út, 07/05/2013 - 11:23
poslední aktualizace pá, 26/10/2018 - 16:27Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz