Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Vabatahtlik tegevus maailmas

A picture
© iStockphoto.com - MissHibiscus
Kas mõtled inimeste aitamisest lisaks Euroopale ka mujal maailmas? Sulle meeldivad inimesed ja teised kultuurid? Need veebisaidid viivad sind paljude vabatahtliku tegevuse võimaluste juurde üle kogu maailma.

Vabatahtlik tegevus viib sind kokku uute inimeste ja kultuuridega ning annab sulle teisi aidates uusi oskusi. Rahvusvaheline kogemus, mida saad vabatahtlikust tegevusest välismaal, võib avada ka karjäärivõimalusi, mis sind maailma viivad.

 

Kust saab teavet?

Eurodeskvabatahtliku tegevuse võimalused noortele, rõhuga liikuvusele, haridusele, kultuurile ja muudele tahkudele. Otsi projekte oma emakeeles kogu Euroopas!

Global Voluntary Development Association kui oled huvitatud looduskaitsest ja ühiskondlikust arengust. Kas soovid saada tegevusrikast reisiseiklust ja võimalust muuta maailma?

Global Volunteers lühiajalise vabatahtliku tegevuse võimalused pikaajaliste projektide raames, mis keskenduvad maailmas kõige raskemas olukorras olevate laste heaolule.

Global Volunteer Network orbude eest hoolitsemine Vietnamis, inglise keele õpetamine Costa Rical, võitlemine HIV/AIDSi vastu Rwandas või bioloogilise mitmekesisuse säilitamine Galapagosel – valida on paljude projektide seast.

World Heritage Volunteervabatahtlik tegevus ÜRO raames maailma kultuuripärandi säilitamiseks. Lühiajalised projektid.

World Volunteer Web uudised, seisukohad ja allikad vabatahtlikele. Pikk nimekiri organisatsioonidest, kes pakuvad vabatahtlikku tegevust kogu maailmas.

World Wide Helpers – hulk teavet väikeste kuludega projektide kohta; niimoodi jõuab sinu raha, aeg ja energia otse inimesteni, keda sa püüad aidata.

WWF Youth Volunteer Programme - Maailma Looduse Fond haldab üleilmset vabatahtlike programmi looduse ja keskkonna kaitsmiseks riikides, nagu Madagaskar, Paraguay, Peruu, Fidži ja Bhutan.

 

„See on omamoodi klišee, kuid saan vastu rohkem kui annan.” Vabatahtlik tegevus annab arusaamise kultuurist moel, mida ei koge ükski turist. Elad koos inimestega, külastad nende kodusid ja suhtled õpetajatega. Saad aru, et sul on midagi ühist nende inimestega, kellega koos töötad. See on tõesti rahusõnumi levitamine maailmas õigluse kaudu.”
Joan McGuinness, 10-kordne vabatahtlik

Avaldatud Teisip, 07/05/2013 - 11:20
Viimati uuendatud Reede, 26/10/2018 - 16:27



Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!