Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Küresel Gençlik Eylem Ağı

Dünyayı bir grup olarak değiştirmek tek başınıza değiştirmekten daha kolaydır. Küresel Gençlik Eylem Ağı (GYAN) bu amaca ulaşmak için gençlerin ve temsil ettikleri gençlik örgütlerinin güçlerini bir araya getirmektedir!

GYAN nedir?

GYAN dünyadaki gençlik hareketleri arasında bir birlik yaratarak, gençlik eylemlerinin kolektif etkisini azami seviyeye çıkarmak için işbirliğini teşvik eden uluslararası bir gençlik örgütüdür.

Ne sunmaktadırlar?

  • Gençlik grupları arasında işbirliğini desteklemek için web tabanlı araçlara sahip bir çevrimiçi topluluk
  • Bilgi ve kaynaklar
  • Global karar alma mekanizmalarında yer almanız, her yaştan insanlarla birlikte çalışmanız ve fark yaratmanız için olanaklar sunar!

 

Burada sizin için ne var?

Kuruluşunuz, 190’dan fazla ülkede yer alan gençler tarafından yönetilen ve gençliğe hizmet eden örgütlerin muazzam boyutta ve büyümeye devam eden birliğini temsil eden Global Gençlik Eylem Ağına katılabilir.

 

GYAN bugüne kadar neleri başardı?

  • 2000 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda rekor sayıda resmi Gençlik Delegesinin yer almasına yardım etti ve gençlerin BM’nin çalışmalarına dâhil olmalarına yardım etmeye devam ediyor.
  • BM ajansları, hükümetler ve sivil toplum kuruluşları için Gençlik Danışma Konseyleri oluşturdu.
  • Gençlik gruplarının karşılaştıkları sorunları/ihtiyaçlarını belirledi ve bu doğrultuda onlara yardım etti, Demokrasi için Gençlik Hareketi, HIV/AIDS için Küresel Gençlik Koalisyonu (GYCA) gibi koalisyonlar oluşturdu.
  • Gençleri, Milenyum Gelişim Hedeflerine ulaşılmasında aktif rol almaya teşvik etti.

Yayınlanma: Sal., 07/05/2013 - 11:02


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!