Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Praca z młodzieżą w Europie Wschodniej

A picture
© shutterstock.com - Petrenko Andriy
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda życie młodych ludzi w krajach Europy Wschodniej, poza granicami UE? Projekt Partnerstwa Wschodniego europejskiej organizacji AEGEE nie tylko umożliwia zdobycie tej wiedzy, lecz również współpracę z młodymi ludźmi z tych krajów na rzecz lepszej przyszłości.

Czym jest AEGEE Europe?

Jest to największa europejska interdyscyplinarna organizacja młodzieżowa, zrzeszająca 13 tys. studentów z różnych środowisk z ponad 40 państw europejskich.

 

Jak się przyłączyć?

Aby przyłączyć się do projektu Partnerstwa Wschodniego musisz zostać członkiem AEGEE przez swoje lokalne biuro. Członkowie zespołu Partnerstwa Wschodniego wybierani są na podstawie potrzeb projektu. Nie musisz mieć doświadczenia, aby zostać członkiem AEGEE. Wystarczy, że będziesz szukał interesujących pomysłów i działań.

 

Dni Akcji Partnerstwa Wschodniego

Jeżeli chcesz włączyć się w projekt Partnerstwa Wschodniego, ale nie ma wolnych stanowisk, możesz sam zorganizować tzw. Dzień Akcji. Polega on na uświadamianiu młodym ludziom z całej Europy, jak naprawdę wygląda życie w krajach Europy Wschodniej. Ty decydujesz, w jaki sposób zorganizować taki dzień – czy będą to debaty, dyskusje przy okrągłym stole, prezentacje, spotkania ze studentami z wybranych krajów, wykłady na uniwersytecie, czy jeszcze coś innego.

 

O projekcie

Projekt Partnerstwa Wschodniego wspierany jest w ramach działania 3.1: Program „Młodzież w działaniu” Unii Europejskiej, które koncentruje się na współpracy z państwami sąsiadującymi z UE i na otwieraniu nowych horyzontów młodym Europejczykom.

Jako część programu „Młodzież w działaniu” Młodzieżowe Okno Partnerstwa Wschodniego daje młodym ludziom, pracownikom i organizacjom młodzieżowym z krajów UE i krajów Partnerstwa Wschodniego jeszcze większe możliwości współpracy przez zapewnienie dodatkowych funduszy.

Opublikowane: wt., 07/05/2013 - 09:46


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie