Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Práce s mladými lidmi ve východní Evropě

A picture
© shutterstock.com - Petrenko Andriy
Zajímá vás, jak žijí mladí lidé ve východoevropských zemích za hranicemi EU? Pomůže vám to zjistit projekt sdružení AEGEE Europe Východní partnerství. Tento projekt vám umožňuje pracovat s mládeží v těchto zemích a pomoci jim si budovat lepší život.

Co je sdružení AEGEE Europe?

Je to největší interdisciplinární mládežnická organizace v Evropě, která působí ve 40 evropských zemích a sdružuje 13 000 studentů různých kultur.

 

Jak se zapojit?

Pokud se chcete do projektu Východní partnerství zapojit, musíte se prostřednictvím místní skupiny stát členem AEGEE. Členové tohoto týmu jsou vybíráni na základě potřeb projektu. K tomu, abyste se stali členy sdružení, však mnoho zkušeností mít nemusíte. Projděte si seznam projektů a akcí a vyberte si, které vás zajímají.

 

Dny Východního partnerství

Pokud chcete do tohoto projektu přispět, ale zrovna není k dispozici žádné volné místo, můžete sami zorganizovat den aktivit. Účelem této iniciativy je přiblížit mladým Evropanům každodenní realitu v partnerských zemích. Jak takovou akci pojmete, je na vás – může se například jednat o různé diskuse, prezentace, setkání se studenty z východoevropských zemí, univerzitní přednášky atp.

 

Souvislosti

Projekt Východní partnerství je podporován z programu „Mládež v akci“, akce 3.1, která se zaměřuje na spolupráci se sousedními zeměmi a která chce mladým Evropanům rozšířit obzor.

Součástí programu „Mládež v akci“ je také iniciativa Mládežnické okno Východního partnerství, jež poskytuje dodatečné prostředky a nabízí další příležitosti ke spolupráci mezi mladými lidmi, pracovníky s mládeží a mládežnickými organizacemi z Evropské unie a partnerských zemí.

Zveřejněno: út, 07/05/2013 - 09:25


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz