Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Kā ES Solidaritātes korpuss palīdz darba meklētājiem virzīties pa karjeras kāpnēm

24 gadus vecā Marta De Bonis no Itālijas pilsētas Leče ar Eiropas Solidaritātes korpusa palīdzību nesen uzsāka jaunu un aizraujošu piedzīvojumu profesionālā karjerā.

Šī jaunā iniciatīva nodrošina brīvprātīgo darbu un paver darba iespējas jauniešiem, no kā gūst ieguvumu vietējās kopienas citās ES dalībvalstīs.
 

2016. gadā Marta ieguva maģistra grādu Austrumeiropas valstu starptautiskajā ekonomikā un politikā, taču, pabeidzot augstskolu, viņa nonāca ārkārtīgi konkurējošā darba tirgū Tā kā lielāko daļu laika Marta bija veltījusi studijām, profesionālā pieredze bija pavisam neliela, kas viņai palīdzētu virzīties uz priekšu un saņemt savu pirmo izdevīgo iespēju.
 

Par laimi, viņa zināja kur vērsties pēc padoma, tādēļ devās uz vietējo EURES biroju. Jau pavisam drīz Martas personīgais EURES konsultants palīdzēja viņai nodrošināt sešu mēnešu stažēšanos Eiropas Parlamentā.
 

Pēc vairākiem mēnešiem, tuvojoties stažēšanās laika beigām, Marta zināja, ka ir jāsāk gatavoties savam nākamajam solim. CV pilnveidošanai un pavadvēstuļu sagatavošanai, pielāgojot ikvienas vakances prasībām, viņa veltīja vairākas stundas.
 

Tai pat laikā laikā Martas konsultants sniedza informāciju par visām EURES pieejamām iespējām, tostarp mērķtiecīgajām mobilitātes shēmām, piemēram, Tava pirmā EURES darba vieta un ES Solidaritātes korpuss, kā arī citām ES finansētajām darba iespējām, piemēram, EU, Erasmus jaunajiem uzņēmējiem un Erasmus + shēma.
 

Izpētot visas iespējas, Marta saprata, kādai profesionālajai izaugsmei viņa vēlējās sekot — un tā bija attīstība un sadarbība. Šajā gadījumā ES Solidaritātes korpuss bija ideāls instruments, kas Martai palīdzēja gūt pieredzi.
 

Nākamie soļi bija atrast apmaksātu apmācību iespējas jomā, kurā Marta varētu pieteikties, un pēc tam viņas konsultantam bija jāsazinās ar darba devējiem un jāizskaidro projekta nozīme un ieguvumi, ko saņemtu gan darba devējs, gan arī pieteicējs.
 

Drīz vien Martas konsultants pārliecināja ieinteresēto darba devēju pieteikties ES Solidaritātes korpusā, un Marta varēja doties uz darba interviju. Martas pieteikums izrādījās veiksmīgs, un tagad viņai ir sešu mēnešu ilga stažēšanās Godīgas tirdzniecības atbalsta birojā par palīgu interešu aizstāvības lietās.
 

Runājot par savu personīgo pieredzi, Marta teic: „Bez EURES atbalsta Lečē es nebūtu sasniegusi savu mērķi. Viņi mani atbalstīja gandrīz katru dienu ar padomiem, informāciju, ieteikumiem, un pat visgrūtākajos brīžos mudināja neapstāties!”
 

Neatkarīgi no tā, kādas ir Tavas interesējošās jomas, EURES jebkurā laikā sniegs Tev padomus par dažādām iespējām un iniciatīvām, piemēram, ES Solidaritātes korpusu. Ja esi gatavs izaicinājumiem un palīdzēt citiem cilvēkiem, pievienojies ES Solidaritātes korpusam jau šodien!