Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Kaip ES solidarumo korpusas padeda darbo ieškantiems asmenims kilti karjeros laiptais

24 metų Marta De Bonis iš Italijos Lečės miesto ką tik pradėjo naują įdomų profesinės karjeros etapą – tai padaryti jai padėjo Europos solidarumo korpusas.

Pagal šią visiškai naują iniciatyvą teikiamos savanorystės ir darbo galimybės jauniems žmonėms, kurie nori būti naudingi vietos bendruomenėms kitose ES valstybėse narėse.
 

2016 m. Marta įgijo Rytų Europos šalių tarptautinės ekonomikos ir politikos magistro laipsnį, tačiau po studijų suprato, kad konkurencija darbo rinkoje yra labai didelė. Kadangi Marta studijavo labai uoliai, ji nesukaupė pakankamai profesinės patirties, kuri būtų suteikusi pranašumą ieškant pirmojo darbo.
 

Tačiau Martai pasisekė, kad ji žinojo, kur kreiptis patarimo – mergina susisiekė su vietos EURES biuru. Netrukus Martos asmeninis EURES patarėjas padėjo jai gauti šešių mėnesių stažuotę Europos Parlamente.
 

Po kelių mėnesių, artėjant stažuotės pabaigai, Marta suvokė, kad reikia pradėti rengtis kitam karjeros etapui. Ji valandų valandas tobulino savo gyvenimo aprašymą, rašė motyvacinius laiškus, siekdama juos pritaikyti pagal kiekvienos laisvos darbo vietos reikalavimus.
 

Martos patarėjas teikė išsamią informaciją apie visas EURES siūlomas galimybes, įskaitant tikslines judumo programas, kaip antai „Tavo pirmasis EURES darbas“ ir ES solidarumo korpusas, taip pat apie kitas ES finansuojamas iniciatyvas, pvz., ES pagalbos savanoriai, „Erasmus“ jauniesiems verslininkams ir programa „Erasmus+“.
 

Nagrinėdama įvairias galimybes Marta suvokė, kad profesinę karjerą norėtų tęsti bendradarbiavimo ir vystymosi srityje. Todėl ES solidarumo korpusas Martai suteikė puikią progą įgyti patirties.
 

Toliau reikėjo rasti apmokamo profesinio rengimo galimybių Martos pasirinktoje srityje, o po to – kad Martos patarėjas susisiektų su darbdaviais ir paaiškintų jiems apie projektą ir projekto naudą tiek jiems, tiek pareiškėjai.
 

Netrukus jos patarėjui pavyko įtikinti susidomėjusį darbdavį prisijungti prie ES solidarumo korpuso, o su Marta buvo surengti pokalbiai. Martos paraiška buvo atrinkta ir dabar mergina dalyvauja šešių mėnesių stažuotėje – ji yra padėjėja Sąžiningos prekybos palaikymo biure.
 

Kalbėdama apie savo asmeninę patirtį, Marta paaiškina: „Be EURES Lečės biuro pagalbos savo tikslo nebūčiau pasiekusi. Jie man beveik kasdien padėjo teikdami patarimus, informaciją bei pasiūlymus ir drąsino mane net sunkiausiomis akimirkomis!“
 

Nesvarbu, kokia sritis jus domina, EURES gali patarti jums apie įvairias galimybes ir iniciatyvas, tokias kaip ES solidarumo korpusas. Jei esate pasirengęs iššūkiui ir norite įsipareigoti padėti kitiems žmonėms – nieko nelaukdami prisijunkite prie ES solidarumo korpuso!