Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Kuidas ELi solidaarsuskorpus aitab tööotsijatel karjääri teha

Itaaliast Leccest pärit 24aastane Marta De Bonis alustas Euroopa solidaarsuskorpuse toel põnevat tööalast seiklust.

See uus algatus pakub noortele vabatahtliku tegevuse ja töö võimalusi, millest saavad kasu kohalikud kogukonnad teistes ELi liikmesriikides.
 

Marta omandas 2016. aastal magistrikraadi rahvusvahelises majanduses ja Ida-Euroopa riikide poliitikas, kuid ülikooli lõpetamise järel leidis ta end erakordselt konkurentsitihedal tööturul. Ta oli keskendunud õpingutele ja seetõttu oli tal vähe erialast töökogemust, mida ta töö leidmiseks vajas.
 

Õnneks Marta teadis, kust abi küsida, ja võttis ühendust kohaliku EURESe esindusega. Peagi sai ta EURESe nõustaja abiga kuuekuulise praktikakohta Euroopa Parlamendis.
 

Mitu kuud hiljem, kui praktika lõpp lähenes, teadis Marta, et peab valmistuma järgmiseks väljakutseks. Ta veetis tunde oma CV-d viimistledes ja kaaskirju kirjutades, kohandades neid iga vaba töökoha nõudmiste järgi.
 

Samas tutvustas EURESe nõustaja talle kõiki EURESe pakutavaid võimalusi, sealhulgas sihtotstarbelisi liikuvuskavu, nagu „Sinu esimene EURESe töökoht“ ja Euroopa solidaarsuskorpus, samuti ELi rahastatavaid meetmeid, nagu Euroopa vabatahtlik humanitaarabikorpus, programm „Erasmus noortele ettevõtjatele“ ning kava „Erasmus+“.
 

Tänu põhjalikele uuringutele leidis Marta sobiva karjäärsuuna, milleks oli areng ja koostöö. Euroopa solidaarsuskorpus osutus Marta jaoks parimaks kogemuste hankimise vahendiks.
 

Järgmiseks tuli leida selle valdkonna tasustatavad praktikakohad, kuhu kandideerida, ning seejärel võttis Marta nõustaja tööandjatega ühendust, et selgitada neile projekti ja sellest tulenevat kasu nii tööandjale kui ka kandideerijale.
 

Peagi nõustus üks huvitatud tööandja Euroopa solidaarsuskorpusega liituma ja Marta kutsuti töövestlusele. Marta kandidatuur osutus edukaks ja praegu on ta kuuekuulisel praktikal ausa kaubanduse eestkostebüroos juristi abina.
 

Oma kogemusest rääkides ütles Marta: „EURESe Lecce büroo toetuseta ei oleks ma oma eesmärki saavutanud. Nad toetasid mind peaaegu iga päev nõu, teabe ja soovitustega ning julgustasid isegi kõige lootusetumatel hetkedel!“
 

Olgu teid huvitav valdkond milline tahes, EURES on valmis teid nõustama paljude võimaluste ja algatuste kohta, näiteks Euroopa solidaarsuskorpus. Kui olete valmis väljakutset vastu võtma ja soovite pühenduda teiste aitamisele, ühinege Euroopa solidaarsuskorpusega juba täna!