Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Stáže Eurodysea – začnite svoju púť po Európe!

A picture
© fotolia.com - goodluz
Získajte pracovné skúsenosti a zároveň si zlepšite znalosti cudzieho jazyka. Počas viac ako 25 rokov program Eurodysea poskytuje mladým ľuďom platené odborné školenia v zahraničnom európskom regióne.

Eurodysea je program zameraný na mladých ľudí vo veku 18 až 30 rokov, ktorí majú bydlisko v jednom z členských regiónov programu. Nevyžaduje žiadnu osobitnú kvalifikáciu, keďže žiadosti sa priraďujú podľa požiadaviek podnikov. Mali by ste však mať diplom alebo podobné osvedčenie (o odbornom vzdelaní, vyššom vzdelaní atď.) a základné znalosti cudzieho jazyka.

Stážisti majú nárok na 3 až 7-mesačnú stáž, jazykový kurz, ubytovanie, mesačný príspevok alebo plat, poistenie a doklad o absolvovaní školenia.

 

Ako podať prihlášku

Potrebné sú 3 jednoduché kroky:

1. Na zozname členských regiónov si zistite, či váš región je súčasťou programu.

2. Vytvorte si svoj profil Eurodysea.

3. Skontrolujte všetky dostupné ponuky stáží a vyberte si tú, ktorá vám najlepšie vyhovuje.

 

„Toto obdobie môjho života si navždy zapamätám vďaka skúsenosti, ktorú mi program Eurodysea umožnil získať. Pokiaľ ide o osobný rast, bol to určite krok vpred. Objavila som nové kultúry, našla nových priateľov a naučila sa nový jazyk. Mala som možnosť veľa cestovať a spoznať vynikajúcich ľudí a miesta! Španielsko bude vždy skvelou spomienkou a Valencia mi zostane v srdci.

Naozaj radím mladým ľuďom, aby využili túto príležitosť. Isteže to nie je vždy prechádzka ružovým sadom. Budete musieť prekonať aj nejaké prekážky... ale nie sú to práve prekážky, ktoré nás robia silnejšími? Túto výzvu by ste nemali prepásť.“

Andreia Tavares z Portugalska, zúčastnila sa stáže v španielskej autonómnej komunite Valencia v roku 2009.

 

Počas stáže

V závislosti od toho, ako prebieha program Eurodysea v danom regióne, stážisti buď získajú grant, alebo dostávajú mzdu.

Počas vášho pobytu v zahraničí vám pomôžu koordinátori programu z hosťovského regiónu. To znamená, že sa môžete zúčastniť návštev, exkurzií a podujatí, ktoré vám pomôžu lepšie sa prispôsobiť kultúre regiónu a oceniť ju.

Myslite na to, že po stáži budete musieť predložiť správu vo vašom domácom a/alebo hosťujúcom regióne. Ak túto správu nevypracujete, nemusíte dostať osvedčenie o stáži.

Dátum uverejnenia: ut., 23/04/2013 - 11:42Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!